Sestdiena, 2. Decembris, 2023
Sniedze, Meta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Valmieru prezentēs Hanzas dienās Lībekā

19.05.2014

No 22. līdz 25.maijam norisināsies tradicionālās Starptautiskās Hanzas dienas, kas šogad tiks atzīmētas jau 34.reizi. Hanzas dienu norises vieta katru gadu tiek mainīta, un šoreiz tā būs Vācijas pilsēta Lībeka, kas nereti tiek apzīmēta kā Hanzas pilsētu savienības galvaspilsēta.

Centrālais pasākums, kā ierasts, ir Hanzas tirgus. Tajā būs iespējams iepazīties ar vairāk nekā 130 dažādiem Hanzas pilsētu tūrisma piedāvājumiem no visas Eiropas. Hanzas dienu organizatoru aplēses liecina, ka šogad svētku tirgus un aktivitāšu apmeklējums varētu sasniegt līdz pat 750 tūkstošiem lielu apmeklētāju skaitu.

 

Viesojoties Valmieras pilsētas stendā, ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar atpūtas iespējām pilsētā, apkārtējos novados, kā arī Gaujas Nacionālajā parkā. Tāpat stenda apmeklētāji tiks cienāti ar Valmiermuižas alu, „Liepkalnu” sevišķo rupjmaizi un AS „Valmieras piens” ķimeņu sieru. Ņemot vērā vācu tūristu interesi par lina un māla izstrādājumiem, kā arī dažādiem daiļamatniecības darinājumiem, Valmieras stendā būs iespēja iegādāties darbus no tautas lietišķās mākslas studijas „Valmiera”, kā arī produkciju no Vaidavas keramikas ražotnes un Beverīnas novada amatnieku biedrības. Bagātinot Hanzas dienu daudzveidīgo kultūras programmu, kurā piedalās Hanzas pilsētu mūziķi, dejotāji un dziedātāji, Lībekas gadatirgu ar Latvijā populāriem skaņdarbiem pieskandinās arī valmieriešu Gunāra un Agneses Geduševu muzikālais priekšnesums.

Hanzas dienu svinības četru dienu garumā noslēgsies ar atvadu parādi. Tās ietvaros ceļojošais Hanzas dienu karogs oficiāli tiks nodots Valmieras sadraudzības pilsētai Vīlandei (Igaunija), kurā no 2015.gada 4. līdz 7.jūnijam tiks aizvadītas jau 35.Starptautiskās Hanzas dienas.

 

Seno Hanzas pilsētu savienība bija viduslaiku vācu tirgotāju organizācija, kas pakāpeniski pārvērtās par starptautisku Baltijas jūras un Ziemeļjūras baseina zemju pilsētu politisku savienību ar aptuveni 300 pilsētām. Tās galvenais mērķis bija veicināt savstarpēju tirdzniecību un ekonomisko uzplaukumu. Jauno laiku Hanzas pilsētu savienība apvieno 182 pilsētas no 16 valstīm. Hanzas savienībā no Latvijas ietilpst astoņas vēsturiskās pilsētas: Rīga, Valmiera, Cēsis, Straupe, Kuldīga, Koknese, Limbaži un Ventspils. Hanzas savienības mērķis ir sekmēt tās dalības pilsētu sadarbību, sniedzot ieguldījumu to ekonomiskajā, kultūras, tūrisma un sociālajā attīstībā. Plašāka informācija par Starptautiskajām Hanzas dienām pieejama www.hansetag2014.de.

 

Anita Deigele

 

Komentārs par rakstu: Valmieru prezentēs Hanzas dienās Lībekā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!