Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Maijas diena – atceroties Turaidas Rozi

05.05.2014

Maijs ir pavasara un mīlestības laiks. Laiks, kad Turaidā tradicionāli tiek atgādināta leģenda par meiteni Maiju – Turaidas Rozi, kas ar savu izvēli pierādīja uzticības uzvaru pār nāvi.

Maijas dienā, 10. maijā plkst. 18.00, Turaidas muzejrezervātā Turaidas Rozes piemiņas vietā ikviens aicināts atminēties notikumus par Turaidas Rozes un dārznieka Viktora Heila mīlestību un atgādināt sev mūžsenās vērtības – uzticību, godu un drosmi. Izvēli un brīvību. Brīvību mīlēt. Vajadzību pieminēt. Vēlēšanos ticēt un uzticēties.

 

Maijas dienā, 10. maijā, Turaidā plkst. 18.00 Siguldas Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Teātra nodaļas jaunieši aicina uz tikšanos, lai ar izcilā dramaturga Viljama Šekspīra lugu fragmentu iestudējumu „Laikiem pāri” godinātu Turaidas Rozes piemiņu un apliecinātu savu sirdsdegsmi mīlēt un būt mīlētiem.

Visi aicināti tikties ar Romeo un Džuljetu, Helēnu un Demetriju, Ofēliju un Hamletu, Katarinu un Petručio. Uzvedums atklās, ka mīlestība, šaubas, izmisums un naids dzīvojušas gan Renesanses laikmetā, gan šodien, jo tās ir jūtas, kas pastāv laikiem pāri.

 

Maijas dienā, 10. maijā, visām Maijām, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ieeja Turaidas muzejrezervātā bez maksas.

 

Anda Skuja
Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja

Komentārs par rakstu: Maijas diena – atceroties Turaidas Rozi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!