Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ar strūklaku modināšanu atklās vasaras tūrisma sezonu Jelgavā

28.04.2014

Jau tradicionāli maija sākumā ar dažādām aktivitātēm un pasākumiem Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā tiek atklāta tūrisma sezona. Šogad tūrisma sezona tiks atklāta 3.maijā ar pilsētas strūklaku modināšanu, jauno tūrisma gidu sveikšanu, akcijas „Atklāj pašmāju garšas noslēpumus” vasaras piedāvāto ēdienu degustēšanu un ekskursijām.

Tūrisma sezonas atklāšanas pasākums sāksies pulksten 12 ar pilsētas strūklaku modināšanu. Kā pirmās tiks ieslēgtas strūklakas „ūdenskritumi” Jāņa Čakstes bulvārī, pieskandinot bulvāri ar bērnu un jauniešu centra „Junda” dejotāju priekšnesumu. Jelgavas Studentu teātra aktieri modinās veiksmes simbolu skulptūru-strūklaku „Jelgavas Students”. Noslēgumā Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pagalms ļausies pavasara atmodai, ieslēdzot skulptūru-strūklaku „Trīsvienība”, sveicot jaunos Jelgavas pilsētas un apkārtnes tūrisma gidus, degustējot dažādus ēdienus un klausoties grupas „TirkizBand” un popgrupas „Noslēpums” muzikālajos priekšnesumos.

 

Pasākuma laikā tiks sveikti un sertifikātus saņems jaunie Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada tūrisma gidi, kuri šogad pabeiguši gidu kursus Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā.

Ar maija sākumu septiņos Jelgavas un apkārtnes ēdināšanas uzņēmumos aizsāksies gardēžu akcija „Atklāj pašmāju garšas noslēpumus”. Akcijas galvenais mērķis ir parādīt, ka gardus un interesantus ēdienus var pagatavot arī no vietējiem produktiem, kas audzēti un iegūti tepat Zemgales plašajos līdzenumos. Tūrisma sezonas atklāšanas laikā ikvienam būs iespējams nogaršot kādu no vasaras sezonas ēdienkartē piedāvātajiem akcijas ēdieniem un novērtēt pašmāju garšas noslēpumus.

3.maijā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina doties aizraujošās ekskursijās pa Jelgavas pilsētu un apkārtni. Pulksten 14 sāksies ekskursija ar autobusu „Vēsture, māksla un garša Jelgavas novadā” maršrutā iekļauta Lielvircavas muiža ar atjaunoto interjeru un gleznu izstādi, senā Lielvircavas baznīca un vietējā „Mālkalnu” siera degustācija Elejā. Ekskursijas ilgums 4,5 stundas.

Pulksten 14.30 velobraucēji aicināti doties ekskursijā ar velosipēdiem „4 ciemi Ozolnieku novadā”, kuras laikā tiks apmeklēti Ozolnieku novada ciemi - Ozolnieki, Brankas, Tetele un Āne un kopā ar gidu ikviens varēs uzzināt, kā ciemi vēsturiski veidojušies un kas šeit notiek šodien. Maršruta garums apmēram 30 km, ekskursijas ilgums 4 stundas.

Savukārt, pulksten 15 pastaigas „Jelgava 94 + 20” dalībnieki aicināti iejusties notikumos, kas risinājušies pirms 20 gadiem Jelgavā. Pastaigas maršruts veidots iedvesmojoties no Jāņa Joņeva grāmatas „Jelgava 94” - personības, notikumi, mūzika. Ekskursijas dalībnieki aicināti ģērbties un veidot frizūras 90-to gadu stilā. Ekskursijas ilgums 3 stundas .

 

Visām ekskursijām nepieciešams pieteikties iepriekš pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Dalība ekskursijās bez maksas.

Īpašu pasākumu programmu tūrisma sezonas atklāšanas dienā sagatavojusi Jelgavas pils. 3.maijā no pulksten 12 līdz 17 ikviens ir aicināts apmeklēt Jelgavas pili, pagalmu un pils muzeju, bet no pulksten 14 būs iespēja piedalīties radošā programmā „Dorotejas mīlestības vēstuļu darbnīca” un nofotografēties pils foto stūrītī. No maija sākuma apmeklētājiem būs atvērta Rundāles pils muzeja ekspozīcija „Kurzemes hercogu kapenes” Jelgavas pilī, ko 3.maijā un arī turpmāk varēs apmeklēt no pulksten 9 līdz 17.

3.maijā no pulksten 9 – 15 norisināsies biedrības „Pārtikas amatnieki” mājražotāju tirdziņš, kur varēs iegādāties veselīgus un gardus mājražotāju labumus. Tirdziņš notiks stāvlaukumā Akadēmijas ielā 5 pie Mītavas tilta.

Visas dienas garumā interesenti aicināti paviesoties Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā (JRTC), kas atrodas Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 1.stāvā, un iepazīties ar JRTC darbību, sniegtajiem pakalpojumiem un tūrisma piedāvājumu šajā sezonā. No 1.maija JRTC strādās pēc vasaras darba laika, kas nozīmē, ka tūrisma informācija Jelgavā tiks sniegta septiņas dienas nedēļā, turklāt sešas no tām – līdz pat pulksten 22.

Vairāk informācijas par tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu 3.maijā iespējams saņemt Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1, pa tālruni 63005447, e-pastu tic@tornis.jelgava.lv un mājas lapā www.visit.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Ar strūklaku modināšanu atklās vasaras tūrisma sezonu Jelgavā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!