Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

„Šekspīra pēcpusdiena” Bauskas pilī

23.04.2014

26.aprīlī plkst. 14:00 Bauskas pils muzejā notiks pasākums „Šekspīra pēcpusdiena”, kas veltīta Viljama Šekspīra 450 gadu jubilejai. Programmā iekļauti Bauskas, Vecumnieku un Iecavas novadu skolēnu priekšnesumi. Pasākumā uzstāsies Seno deju grupa „Galms” un Senās mūzikas ansamblis „Inegalite Mistique”.

Iecavas mūzikas un mākslas skola sagatavojusi 16. – 18.gs. skaņdarbus korim un flautu ansamblim, atspoguļojot mūziku, kas skanējusi laikā, kad dzīvoja V. Šekspīrs, un to, kā tā mainījusies gadsimtu vēlāk. Bauskas Valsts Ģimnāzijas 11.klases skolotājas Ināras Graudiņas audzēkņi deklamēs sonetus. Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pūšaminstrumentu, sitaminstrumentu, čella un vijoļspēles audzēkņi izpildīs V.Šekspīra laikabiedru skaņdarbus. Bauskas Valsts Ģimnāzijas 10.klases skolēni un skolotāja Vija Cerusa sagatavojuši fragmentu no V.Šekspīra lugas „Sapnis vasaras naktī”.

Pasākumā skanēs koncertprogramma „Šekspīra dārzs”, kas veidota no V. Šekspīra sonetu lasījumiem, ko papildina John Dowland, Orlando Gibbons u.c. V. Šekspīra laikabiedru komponēta mūzika un 16.gs. beigu, 17.gs. sākuma dejas. Koncertā būs redzama deja „Sellinger’s Round” jeb ”Selingera aplis”, ko iestudēja 16.gs., īpaši V. Šekspīra lugai „Sapnis vasaras naktī”. Programmu sagatavojusi Bauskas pils Seno deju grupa „Galms” un Senās mūzikas ansamblis „Inegalite mistique”.

 

Profesionālo mūziķu apvienības pamatsastāvs kopīgi muzicē jau kopš 2007.gada. Koncertā uzstāsies Mikus Abaroniņš (vokāls), Ieva Nīmane (blokflauta), Anna Naudžūne (baroka vijole), Danuta Ločmele (baroka čells) un Veronika Rinkule (klavesīns).

Muzikālā apvienība „Inegalite mistique” atskaņo 17. un 18 gs. komponistu darbus, kā arī spēlē uz vēsturisko instrumentu oriģināliem un kopijām, lietojot Baroka laika kamertoni (a1 = 415Hz). Grupas dalībnieki kopš 2008.gada regulāri apmeklē Senās mūzikas vasaras kursus ”Ringve Internacionale Summercourse” Norvēģijā, dažādās meistarklasēs, ko vada pasaulē izcili senās mūzikas profesionāļi, piemēram, Sigismund Kuyken, Cristophe Coin, Peter Holtslag u.c.

V. Šekspīrs (William Shakespeare) ir viens no izcilākajiem 16.gadsimta dzejniekiem un dramaturgiem. Nav saglabājušās vēstures liecības par V. Šekspīra dzimšanas datumu, bet ir zināms, ka viņš ir kristīts 1564.gada 26.aprīlī, kas sakrīt ar pasākuma datumu. Ziņas par Šekspīra biogrāfiju ir ļoti pretrunīgas, taču neviens nevar noliegt, ka viņa daiļrade ir nozīmīga arī mūsdienās.

 

Pasākums tapis sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils kasē, Mākslas salonā „Meistars Gothards” un rezervēt pa tālruni 63923793, 63922280 vai e- pastu bauska.pils@e-apollo.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30min pirms pasākuma.

Biļetes cena: 3,55 EUR/2,50 Ls pieaugušajiem, 2,13 EUR/1,50 Ls mācību iestāžu audzēkņiem

 

 

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: www.bauskaspils.lv.

Informāciju sagatavoja:

Ilva Bitēna
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

Komentārs par rakstu: „Šekspīra pēcpusdiena” Bauskas pilī

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!