Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lieldienu svētki Turaidā „Spīdi nu, saulīte!”

15.04.2014

Izjūtot silto pavasari un svinot Lieldienu svētkus, Turaidas muzejrezervātā laukumā pie muižas kalpotāju mājas, pirmdien, Otrajās Lieldienās, 21. aprīlī, plkst. 14.30 tiks svinēti Lieldienu svētki „SPĪDI NU, SAULĪTE!”, kur tautas tradīcijas izdzīvot brīvā dabā aicināti lieli un mazi.

Svētki sāksies ar lielo šūpoļu atvēršanas rituālu, pavasara rotāšanas dziesmām un saimnieku šūpošanu. Kopā ar muzejrezervāta speciālistiem un Siguldas folkloras kopu „Senleja” kā senos laikos tiks krāsotas olas, notiks olu kaujas un ripināšanas sacensības, kā arī tiks spēlētas tautas spēles. Ikviens tiks izšūpots šūpolēs, tāpēc aicināts ņemt līdzi krāsotu olu, ko pateicībā dot šūpotājiem, kā arī šūpoļu rotāšanai līdzi ņemt plaucētus bērzu zarus un pūpolus. Kā katru gadu tiks izspēlēta tik iemīļotā podu sišana, kuras simboliskā nozīme slēpjas skauģu un nelabvēļu raidīto domu atvairīšanā. Dziesmās tiks daudzināta saule un būs iespēja izzināt senās Lieldienu tradīcijas.

 

Lieldienu brīvdienās no 18. līdz 21. aprīlim būs atvērta arī Turaidas baznīca. Ikviens aicināts vērot pavasara atnākšanu no Turaidas pils Galvenā torņa skatu laukuma, kā arī izzināt vēsturi Turaidas pils rietumu korpusa ekspozīcijās.

 

Anda Skuja

TMR Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja

Komentārs par rakstu: Lieldienu svētki Turaidā „Spīdi nu, saulīte!”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!