Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Putnu vērošana Svētes palienē

07.04.2014

Svētdien, 13.aprīlī ikgadējo „Putnu dienu” ietvaros Jelgavas reģionālais tūrisma centrs organizē ekskursiju ar autobusu uz Svētes palieni Jelgavas novada Līvbērzes pagastā, lai kopā ar ornitologu vērotu putnus. Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja redzēt daudzskaitlīgus ūdensputnu barus un iepazīt dažādas putnu sugas, ko palīdzēs ieraudzīt ornitologs Ritvars Rekmanis.

Svētes paliene ir nozīmīga teritorija ūdensputniem pavasara caurceļošanas laikā. Šogad Svētes upe no krastiem neizgāja, tāpēc mitruma līmenis palienē ir krietni zemāks nekā citus gadus un putnu šeit ir mazāk. Tomēr putnu vērošana ikreiz sagādā pārsteigumus un šogad šeit novērota tik ļoti retā sarkankakla zoss. Ekskursijas laikā ornitologs Ritvars Rekmanis palīdzēs ieraudzīt putnus, noteikt to sugas un pastāstīs par putnu vērošanas principiem. Putnu vērotāji aicināti ņemt līdzi tālskatus un binokļus. Ekskursijas laikā paredzētas pastaigas un uzturēšanās ārā, tāpēc nepieciešams laika apstākļiem piemērots apģērbs un apavi.

 

Pulcēšanās ekskursijai un izbraukšana ar autobusu notiks svētdien, 13.aprīlī, pl. 9:00 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa stāvlaukuma, Akadēmijas ielā 1. Atgriešanās Jelgavā plānota ap pl. 11:30. Vietu rezervēšana pa tālr. 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Dalība ekskursijā ir bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Putnu vērošana Svētes palienē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!