Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Plirkšķu un mokiku zvaigžņu plejāde Ķīpsalā

27.03.2014

Jau šajā nedēļas nogalē Ķīpsalā, izstādē „Motocikls 2014” ikviens ir aicināts aplūkot unikālu bijušās Rīgas motorūpnīcas „Sarkanā zvaigzne”mopēdu, mokiku un motovelosipēdu kolekcija.

Daudziem vēl garāžās ir saglabājušies nu jau par retro braucamajiem kļuvušie„Sarkanās zvaigznes” mopēdi jeb tautā saukti plirkšķi un mokiki, kas 70. un 80. gados bija ikviena puika sapnis. Un vēl joprojām šur tur tos varam redzēt raiti ripojam pa Latvijas ceļiem.

Pateicoties biedrības „Retromoto” seno spēkratu entuziastiem un kolekcionāriem, Ķīpsalā vienotā un plašā ekspozīcijā būs apskatāmi gandrīz visi – gan populārākie, gan arī retāk redzētie – mopēdu, motovelosipēdu un mokiku modeļi, kas tika ražoti no 1957. gada līdz pat Rīgas motorūpnīcas "Sarkanā zvaigzne" slēgšanai 1998. gadā.

 

Viena no „Retromoto” prezentētajām „odziņām” būs mopēds „Rīga 1”. Tieši aprīļa pirmajās dienās apritēs 55 gadi, kad no Rīgas motorūpnīcas "Sarkanā zvaigzne" izripoja 11 sērijveida mopēdi „RĪGA 1”, kas izmēģinājuma braucienā devās ceļojumā pa Padomju Savienību. Piecdesmit dienu laikā šie mopēdi nobrauca 10000km un jau nākamajā gadā tika saražoti 5000 šā modeļa mopēdi. Izstādē būs apskatāmi arī slavenie „Rīga 13”, „Rīga 16”, „Rīga 22” un citi retāk redzētie mopēdi. Tostarp būs arī motovelosipēds „Gauja”, kura smalkās un elegantās līnijas noteikti uzrunās dāmas, savukārt vīrus – jau tolaik stilīgie un jaudīgie minimokiki „Stella” un „Delta”. Visi ekspozīcijā aplūkojamie retro mopēdi un mokiki nav tikai interesanti izstādes eksponenti, bet reāli braucamie. Bērnības atmiņas vieniem, jaunatklāsme citiem – tas viss jūs sagaidīs „Retromoto” stendā!

 

Vienlaikus ar izstādi „Motocikls 2014” Ķīpsalā notiks arī aktīvās atpūtas un sporta izstāde “Atpūta un sports 2014”, starptautiskā medību un makšķerēšanas piederumu un aksesuāru izstāde “Medības un makšķerēšana 2014” un laivu un jahtu izstāde “Baltic Boat Show 2014”.

Vairāk par izstādi: www.bt1.lv/moto

Izstāžu darba laiks:

28., 29. martā 10.00–19.00
30. martā 10.00–17.00

Papildu informācija:

Jānis Liņķis

Biedrības „Retromoto” vadītājs

Tālr.: 29217915

www.retromoto.lv

 

Komentārs par rakstu: Plirkšķu un mokiku zvaigžņu plejāde Ķīpsalā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!