Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dodies lūkoties putnus uz Tērvetes ūdenskrātuvi

26.03.2014

Putnu vērošanai vēl draudzīgāka kļuvusi blakus Tērvetes dabas parkam esošā makšķernieku un atpūtnieku iecienītā Tērvetes ūdenskrātuve. Spārnoto lidoņu ieraudzīšanai, atpazīšanai un ērtai aplūkošanai šeit uzbūvēts jauns, stiklots putnu novērošanas tornis, kurā pakāpjoties pārredzama gan pati ūdenskrātuve, gan tās apkārtne. Uz ziemeļiem ir viegli pārskatāmi plašie apvidus lauki, līdz ar to pastāv iespēja no torņa vērot gan ūdensputnus, gan klaju lauku apvidu mīlošus putnus.

Putnu rosība Tērvetes ūdenskrātuvē ir liela - gar niedrājiem un saliņām ūdens platībās sev ēdamo sameklē caurceļojošie ziemeļu gulbji, kas atpazīstami lidojumā pēc raksturīgās spārnu švīkstoņas un knābja citrondzeltenās pamatnes. Vienkopus ūdenskrātuvē saskaitāmi pat vairāk kā desmit šie baltie skaistuļi. Pa reizei ieķērkdamās, par sevi atgādina pelēkās vārnas. Krastmalas krūmājos spurdz lielās zīlītes, bet attālākā koku pudurī savu pusdienu tiesu jau lūko peļu klijāns.

 

Turpat, sausajos priežu zaros, klaudzina meža kalējs - dižraibais dzenis. Mitrajās piekrastes pļavās netālu no izteces slūžām pa laikam vakarēt nolaižas arī dzērvju pāris. Vienā jaukā pavasara dienā Tērvetes ūdenskrātuvē vienkopus var laimēties saskaitīt pat vairākus desmitus gulbju, tāpēc jau tērvetnieki to mīļi sauc par savu Gulbju ezeru! Brauciet lūkoties!

 

Putnu novērošana tornis, kas atrodas pie a/s „Latvijas valsts meži ” apsaimniekotās Tērvetes ūdenskrātuves, ir 10m augsts ar divām skatu platformām. Pirmā platforma ir vaļējā un atrodas 3m augstumā, otra – slēgta, 6m augstumā. Tornis izbūvēts no koka un būvniecības darbi uzsākti pagājušā gada rudenī.

Putnu novērošanas torņa pirmais skatu platformas līmenis pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Informāciju sagatavoja Tērvetes dabas parka informācijas centrs, tel. 63726212, e-pasts: tervete@lvm.lv

 

Komentārs par rakstu: Dodies lūkoties putnus uz Tērvetes ūdenskrātuvi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!