Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aicina iepazīt Lieldienu tradīcijas un veidot rotājumus

24.03.2014

Gaidot Lieldienas, 29.martā Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši - radošā nodarbība „Nāc nākdama Liela diena”, kur ikviens aicināts jau laikus parūpēties par svētku noskaņas radīšanu sev apkārt un izgatavot Lieldienu dekorus mājokļa rotāšanai.

Lieldienas ir pavasara saulgriežu svinības, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai - gaismas uzvarai pār tumsu. Lieldienās ar rituālām darbībām mēģina palīdzēt zemes atmodai un jau laikus nodrošināt zemes auglību, un veicināt tās svētību. Kristīgo Lieldienu tradīcijas mūsdienās ir savijušās ar latviskajām. Kristiešiem šis ir Kristus augšāmcelšanās laiks.

 

Nozīmīgākie Lieldienu priekšdarbi ir greznošanās, Lieldienu ēdienu gatavošana un šūpoļu kāršana. Lieldienu dekori tradicionāli ir krāsotas olas, pavasara ziedi un pūpoli. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī nodarbības laikā būs iespēja apskatīt dažādus Lieldienu rotājumus, iemācīties tos veidot un sava mājokļa rotāšanai praktiski izgatavot Lieldienu dekorus - dažādas oliņas no filca gan telpu rotāšanai, iekarot izplaucētos bērzu zaros, gan lielāka krāšņuma radīšanai Lieldienu groziņā.

 

Izzinoši - radošā nodarbība „Nāc nākdama Liela diena” notiks 29.martā, plkst. 12:00, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1. Dalības maksa - 5,00 EUR (3,52LVL), pirmsskolas vecuma bērniem- 2,00EUR (1,41LVL). Visi nepieciešamie materiāli dekoru veidošanai tiks nodrošināti.

Informācija un pieteikšanās nodarbībai pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Uzziniet vairāk www.tornis.jelgava.lv 

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Aicina iepazīt Lieldienu tradīcijas un veidot rotājumus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!