Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Izstādē „Medības un makšķerēšana 2014” pirmoreiz – Latvijā darinātas sniega kurpes

19.03.2014

Dabas draugiem, medniekiem, mežiniekiem un visiem citiem interesentiem jau nākamnedēļ, no 28. līdz 30. martam Ķīpsalā, izstādē „Medības un makšķerēšana 2014” pirmoreiz būs iespēja klātienē nolūkot ļoti praktiskas, ērtas un oriģinālas Latvijā darinātas sniega kurpes. 

Līdzīgi kā slēpes, sniega kurpes ir praktisks un ērts pārvietošanās līdzeklis sniegotos laukos un jo īpaši mežos. No bērza vai oša koka un auklām darinātās sniega kurpes izstādē prezentēs amatnieks – keramiķis un sniegkurpnieks – Edgars Andersons Safronovs, kurš iedvesmu smēlies dabā, – dzīvojot meža ielokā Gulbenes pusē.

 

„Iespēja būt tik tuvu dabai un strādāt to, kas tīk, ir liela privilēģija. Tādēļ man ir liels prieks, ka varu dalīties ar savas iedvesmas augļiem. Šoreiz tie ir sniega kurpes formā. Teiksiet – pavisam savdabīga forma, kā kādam pasniegt savas iedvesmas azotē? Bet tas tikai tādēļ, lai prāts aiz ierastā neaizķeras, un kājās turpina nest,” smej Edgars, kas ideju praktisko apavu izgatavošanai smēlies Amerikas indiāņu sniega kurpēs, no vietām, kur sniega sega un sals ziemas mēnešos savā ziņā pielīdzināmi Latvijā raksturīgajiem ziemas apstākļiem. 

 

Sniega kurpes gan bērniem, gan dažāda svara un „kalibra” pieaugušajiem no „A līdz Z” tiek ražotas sniega kurpju darbnīcā Gulbenes apkaimē. Tās ir tik vieglas, ka, ejot pa sniegu, ir teju vai nejūtamas. Turklāt kurpju „pēdas” izmērs neļauj kurpēm iegrimt sniegā, krietni atvieglojot iešanu. To slīdošā forma palīdz viegli izlavierēt cauri krūmājiem un dizains omulīgi saplūst kopā ar apkārtējo dabu, atstājot aiz sevis tikai sniega kurpju zīmētos musturus sniegā.

 

Kā zināms no 28. līdz 30. martam Ķīpsalā notiks četras izstādes aktīvās atpūtas un veselīga dzīvesveida cienītājiem – “Atpūta un sports 2014”, „Medības un makšķerēšana 2014”, “Motocikls 2014” un “Baltic Boat Show 2014”. Trīs izstādes dienās varēs iepazīties ar šīs sezonas jaunumiem, atklāt jaunas atpūtas iespējas un maršrutus, atrast visdažādākos piedāvājumus par patīkamām cenām un baudīt aktīvu un sportisku izstādes gaisotni. Plašāka informācija: www.bt1.lv/sports

 

Izstādes rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. 

Komentārs par rakstu: Izstādē „Medības un makšķerēšana 2014” pirmoreiz – Latvijā darinātas sniega kurpes

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!