Sestdiena, 25. Maijs, 2024
Junora, Anšlavs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Liepājā gads aizsācies ar tūristu skaita pieaugumu [0] 

06.04.2016

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) ir apkopojis statistikas rādītājus par šī gada pirmajiem 3 mēnešiem. Salīdzinājumā ar pagājušā gada šādu pat periodu kopējais klātienē apkalpoto apmeklētāju skaits ir pieaudzis par 68,3%, sasniedzot 1698 apmeklētājus. Ārzemju tūristu skaits ir pieaudzis par 83,4% (343 apmeklētāji), bet vispārsteidzošākie rādītāji vērojami Latvijas ceļotāju apmeklējuma skaita izmaiņās – no janvāra līdz martam Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroju ir apmeklējuši 193 jeb par 154% vairāk viesu no citām Latvijas pilsētām un novadiem kā pērn.

Putnu dienās Jelgavā vēros putnus un darinās putnu būrīšus [0] 

05.04.2016

Putnu dienas šogad Jelgavā un apkārtnē tiks atzīmētas 9.aprīlī, kad notiks bezmaksas putnu vērošanas ekskursija un putnu būrīšu veidošanas darbnīca. Putnu vērošanas ekskursija kopā ar ornitologu Oskaru Keišu norisināsies Svētes palienē, ekskursijas sākums pulksten 9.30 no Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa, bet no pulksten 12 līdz 15 Torņa pagalmā ikviens ir aicināts piedalīties putnu būrīšu veidošanas darbnīcā.

Jau piekto reizi Rīgā notiks TWO EYES Filmu Festivāls. [0] 

04.04.2016

Ar prieku paziņojam, ka 21. aprīlī 19:00 kinoteātrī Kino Bize (Elizabetes iela 37-2, ieeja no pagalma) jau piekto reizi, notiks Two Eyes Filmu Festivāls.

Daugavpilī piedāvā izbraucienus ar plostu “Sola” un liellaivu “Dina” [0] 

04.04.2016

Atsākot aktīvo tūrisma sezonu, laivu noma “Beibuki” aicina uz izbraucieniem pa Daugavu ar motorizēto plostu “Sola” un liellaivu “Dina”.

Turaidas muzejrezervāts aicina uz Informācijas dienu [0] 

02.04.2016

Tuvojoties vasaras sezonai, 9. aprīlī plkst. 10.00, Turaidas muzejrezervāts kā katru gadu muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā aicina uz pavasara tūrisma konferenci – Informācijas dienu, kurā interesentus iepazīstinās ar muzejrezervāta 2016. gada aktualitātēm, publikācijām, jaunumiem ekspozīcijās un plašo piedāvājumu. Informācijas dienā par muzeja stratēģiskajiem jaunumiem vēstīs Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne, par atjaunotajām ēkām, kvalitātes uzlabojumiem ekspozīcijās un topošajiem projektiem stāstīs galvenie speciālisti un sadarbības partneri, kā arī neizpaliks arī gida profesijas kvalitāti veicinoši ziņojumi.

Viss par dziedējošo aukstumu izstādē “Atpūta un sports 2016” šonedēļ! [0] 

30.03.2016

Pelde āliņģī un pārgājiens šortos ziemas salā ir gluži parasta nodarbe ne tikai “roņiem”, bet arī citiem aukstummīļiem, kas novērtējuši aukstuma pozitīvo iedarbību uz savas ādas. Ja arī tu vēlies uzzināt par dziedējošo aukstumu jeb Vima Hofa metodi – nāc uz izstādi “Atpūta un sports 2016” Ķīpsalā no 1. līdz 3. aprīlim!

Satiec savu meistaru Ziemeļlatgalē [0] 

30.03.2016

No 1. līdz 3. aprīlim Ziemeļlatgales amatu meistari vērs durvis vaļā ne tikai uz savām saimniecībām, bet arī zināšanām un prasmēm, kas ir pārmantotas no paaudzes paaudzē, lai akcijas „Satiec savu meistaru” dalībnieki izzinātu Ziemeļlatgales kultūrvēsturisko mantojumu un tā vērtības.

Tūrisma vakarā stāstīs par Latvijas enerģētiskajām vietām [0] 

29.03.2016

31.martā pulksten 18 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematiskais tūrisma vakars “Ceļojums pa Latvijas enerģētiskajām vietām”. Vakara viesis būs enerģētisko vietu pētnieks Dainis Ozoliņš, kas vakara gaitā stāstīs par enerģētiskajiem apskates objektiem Latvijā un interesantākajiem tūrisma maršrutiem.

Latvijā radīts “Rupucis”  [0] 

28.03.2016

No neizpratnes un izsmiekla līdz pat sajūsmai – šādas emocijas raisa Latvijā radītā laiva „Rupucis”, kas no skata mazliet atgādina bļodu. Šo maziem ūdeņiem domāto laivu līdzās jahtām, motorlaivām, kajakiem un spiningiem varēs aplūkot no 1. līdz 3. aprīlim izstādē „Baltic Boat Show 2016” Ķīpsalā.

Lieldienas Brīvdabas muzejā [0] 

25.03.2016

27. un 28. martā no plkst. 10:00 – 16:00 Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs visus mīļi aicina sagaidīt pavasara saulgriežus . Kopā krāsosim un ripināsim olas, šūposimies, minēsim mīklas, klausīsimies teikas un pasakas, rotāsim lielo olu, taisīsim lellītes , , un ne to vien! Radošās darbnīcas, tradīciju izzināšana, bezmaksas ekskursijas, izpriecas, Leļļu izstāde un tradicionālais Lieldienu tirdziņš.

Raibas un sauli vēstošas Lieldienas LVM dabas parkā Tērvetē [0] 

24.03.2016

Pirmajās Lieldienās, 27. martā, no plkst. 12.00 aicinām gan lielus un mazus dabas draugus un aktīvās atpūtas cienītājus, gan ģimenes ar bērniem, gan arī tos, kas iecienījuši tradicionālus, folkloras tradīcijām bagātus pasākumus doties uz Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē, lai kopīgi svinētu Lieldienas

Ar ģimenes dienu Dabas muzejā iesoļosim pavasarī [0] 

23.03.2016

Sestdien, 26. martā, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Latvijas Dabas muzejā notiks ģimenes diena, kurā šoreiz pētīsim pavasara zīmes dabā un cilvēka dzīvē.

Uzmanību pievērsīsim putnu olām, apaļām un ieapaļām sēkliņām, un noskaidrosim, ko tad īsti nozīmē astronomiskais pavasaris.

Lieldienu svētki Turaidā „Atnāca Lieldiena” [0] 

22.03.2016

Sveicot sauli un pavasari, Turaidas muzejrezervāts aicina uz gadskārtu ieražu svētkiem Lieldienām, otrajās Lieldienās, 28. martā plkst. 14.30 Turaidas muižas saimnieciskajā centrā, kur kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja” visi aicināti izdzīvot latviskās tradīcijas, svinot svētkus “Atnāca Lieldiena”.

Lieldienu ripas spēle Līgatnē [0] 

21.03.2016

27.martā Līgatnē notiks Latvijas čempionāts Lieldienu ripas spēlē.

Pavasara saulgriežu suprātkas Kārsavas pusē [0] 

18.03.2016

Pavasara saulgriežos 26. martā plkst. 11.00 Kārsavas novada Malnavas ciema maiznīcā „Dzīles” tiek rīkotas suprātkas, kas veltītas Lieldienu tradīcijām. Kopā ar saimnieci Ainu Barsukovu ciemiņi krāsos olas un ceps Lieldienu maizi.

Notiks pirmais velo – kino festivāls “Kino Pedālis” [0] 

17.03.2016

No 13.-15.maijam Valmierā un apkārtējos novados notiks Latvijā unikāls velo – kino festivāls “Kino Pedālis”. Pasākums aizsāks jaunu tradīciju ik gadu pulcināt kā lielus, tā mazus velo draugus, lai veselu nedēļas nogali izzinātu, izdzīvotu un izgaršotu riteņbraukšanu neparastā duetā ar kino.

Pavasara ieskandināšana sajūtu straumēs Turaidā [0] 

17.03.2016

Pavasara pirmajā dienā, ko pēc latviešu gadskārtu kalendāra dēvē par Lielo dienu, 20. martā plkst. 14.30, Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamā mājā caur sajūtām, kokles, flautu, planetāro gongu un citu netradicionālo instrumentu mūzikas skaņām, vibrācijām un Lieldienu tuvošanos klātesamību – mūžīgās dzīvības apliecinājumu – Dace Straume un Dārta Zvanere stāstīs muzikālo stāstu “PAVASARA SAJŪTU STRAUMES”.

Bauskas pilī senās mūzikas ansambļa “Sternjan” koncerts [0] 

16.03.2016

Sestdien, 2015. gada 19.martā, plkst 17.00 Bauskas pils muzejs, sadarbībā ar Collegium Musicum Riga un Collegium Choro Musici Riga māksliniekiem, aicina uz senās mūzikas ansambļa “Sternjan” koncertu.

Paziņoti izpildītāji no Latvijas, kuri uzstāsies «Latviabeerfest 2016»  

12.03.2016

Festivāla organizatori informē, ka šogad „Latviabeerfest” apmeklētājus ar savu uzstāšanos priecēs Gunārs Meijers, Andris Polis, Normunds Jakušonoks, Daiga Petkeviča un Kaspars Tīmanis, kā arī grupas: „Jauna Diena”, „Bruģis”, „Dvinskas muzikanti”, „The Twins Peek”, „Laimas muzykanti” un jauna daudzsološā grupa „Wild Detroit Gang”. Piecu dienu garumā dīdžeji gādās par enerģisku atmosfēru zem klajas debess un norisināsies „Studentu Karaoke dziesmu kari”.

Uz tikšanos martā Liepājā, lai svinētu kopā! [0] 

11.03.2016

Liepājas 391. dzimšanas dienu var svinēt tik dažādi. Ne tikai 18. martā pie Liepājas jaunās koncertzāles  “Lielais Dzintars” dziedot līdzi grupas "Tumsa" zelta repertuāram, vai godinot Goda un Gada liepājnieku, bet arī 19. martā dodoties aizraujošā laivu braucienā vai iepazīstot pilsētu kājāmgājēju ekskursijā un ne tikai. Vairāk par šiem pasākumiem var lasīt www.liepaja.travel.

Lieldienu mājražotāju tirgus Kārsavā [0] 

11.03.2016

20. martā plkst. 9.00 pie Kārsavas kultūras nama tiek rīkots Lieldienu mājražotāju tirgus, kura laikā apmeklētāji varēs ne tikai iepirkt lauku labumus, bet arī sasiet savu Pūpolsvētdienas veselības bunti un iziet tradicionālās rotaļās un dejās kopā ar vietējiem muzikantiem.

Laivojums  [0] 

10.03.2016

19. martā Kocēnu novada Vaidavas pagastā norisināsies laivu brauciens “Strīķē un Vaidi!”, ko organizē “Aktīvās atpūtas centrs “Eži”” sadarbībā ar Kocēnu novada domi.
“Strīķē un Vaidi” būs pavasara laivu brauciens mazo upju gardēžiem, tā mērķis ir sniegt maksimāli lielu baudījumu no dabas un laivošanas mijiedarbības!

Latvijas Dabas muzeja durvis būs atvērtas visu brīvlaika nedēļu  [0] 

09.03.2016

Īpaša ziņa muzeja apmeklētājiem - skolēnu brīvlaika nedēļā muzejs būs atvērts arī pirmdien un otrdien! Visu nedēļu Latvijas Dabas muzejs piedāvās iepazīties ar ekspozīcijām, uzmanību pievēršot plaukstošā pavasara krāsām un smaržām, zaļās krāsas daudzveidībai, pildot trasīti „Zaļais pavasaris”.

Svinam Liepājas 391. dzimšanas dienu kopā! [0] 

08.03.2016

Martā mostas ne tikai Liepājas daba, aicinot apskatīt tūrisma apskates objektus, bet arī Liepājas kultūras sporta dzīve iezaigojas spilgtās krāsās, piedāvājot tīkamu izklaidi dažādām gaumēm. Dzimšanas dienas mēnesī liepājniekiem un pilsētas viesiem sarūpēta iespēja apmeklēt koncertus, izstādes, izrādes, sporta pasākumus un pilsētas iepazīšanas ekskursiju. 

Renesanses mūzikas burvība Bauskas pilī  [0] 

08.03.2016

Bauskā šogad 16.-17.jūlijā iecerēts organizēt Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālu „Vivat Curlandia!”. Lai klausītājus sagatavotu festivālam, Bauskas pils muzejs piedāvā lekciju ciklu par viduslaiku, renesanses un baroka mūziku. 2016.gada 12.martā plkst. 15:00 Bauskas pils muzejā Senā dzīvesveida skolas ietvaros notiks jau otrā lekcija - „Renesanses mūzika”.

Labākie jaunie modes mākslinieki tiksies „Habitus Baltija 2016” [0] 

07.03.2016

Modes dizaineru idejām robežu nav! Par iedvesmas avotu kļūst pat ikdienišķas lietas, kas pārtop oriģinālās un neparastās tērpu kolekcijās. Par to pārliecināties vēl un vēl varēs 8. aprīlī Ķīpsalā, jo uz konkursa „Habitus Baltija 2016” skatuves kāps labākie jaunie modes mākslinieki.

Jelgavas Tornī radošajā nodarbībā darinās Lieldienu rotājumus [0] 

04.03.2016

12.martā pulksten 12:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši radošā nodarbība “Nāc nākdama Liela diena”, kuras laikā dalībnieki varēs izzināt senlatviešu Lieldienu tradīcijas un izgatavot svētku dekoru - Lieldienu olu groziņu.

Latvijas Dabas muzejā tiek pagarināta izstāde „Skat - logā skelets!” [0] 

03.03.2016

Dabas muzeja speciālistu veidotā izstāde „Skat – logā skelets!”, kas izpelnījusies lielu apmeklētāju interesi, tiek pagarināta līdz 20. martam. Tā ir lieliska iespēja tiem, kas vēl nav paspējuši izstādi apmeklēt!

Jelgavas Tornī - lekcija par tradicionālo tautastērpu Zemgalē [0] 

02.03.2016

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls, kas veltīts latviešu tautas tērpam. 10.martā, pl.18:00 notiks otrā lekcija cikla ietvaros un šoreiz par tēmu “Tradicionālais tautas tērps Zemgalē”. Lekciju vadīs Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas pētniece Anete Karlsone.

Bauskas pilī Tartu seno deju grupas „Saltatriculi” koncerts [0] 

01.03.2016

Sestdien, 2016.gada 5.martā, plkst. 17.00 Bauskas pilī ar koncertprogrammu, kurā būs redzamas gan 15.gs. renesanses galminieku, gan vienkāršo iedzīvotāju dejas dzīvās mūzikas pavadījumā, uzstāsies Tartu seno deju grupa „Saltatriculi”.

Sentēvu dūmu pirtiņa un medus kūka staltā Gaiziņa pakājē [0] 

29.02.2016

Lai arī ziemas mēnešos Gaiziņkalns vairāk pazīstams kā populāra slēpošanas vieta, atpūtniekus aicinām iegriezties arī omulīgajā viesu namā “Gaiziņstars”. Atpūtas vietas saimniece Larisa Freija šoziem sarūpējusi patīkamu jaunumu – durvis vērusi sentēvu dūmu pirtiņa jeb melnā pirts.

Ungurmuižā marimbas koncerts „Pavasara balādes” [0] 

26.02.2016

5.martā pulksten 18.00 Ungurmuižā būs īpaša iespēja dzirdēt sitaminstrumentālistu zvaigznes Guntara Freiberga marimbas koncertu „Pavasara balādes”.

Lietuvieši mīl Liepāju - 2015. gada tūrisma statistika [0] 

25.02.2016

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) ir apkopojis statistikas datus par tūrisma attīstību pilsētā un novados 2015. gadā. Protams, ka vislabāk tūristu klātbūtni pilsētā jutām vasaras mēnešos – jūnijā, jūlijā un augustā, kad Liepājā ik uz soļa varēja dzirdēt gan lietuviešu, gan angļu, gan krievu un citas svešvalodas – kafejnīcās, pludmalē un parkā, Pētertirgū un ikvienā tūrisma apskates vietā. 

Bauskas pilī Gunāra Kroļļa izstāde  [0] 

25.02.2016

Līdz 29. martam Bauskas pils muzejā  skatāma grafiķa, profesora emeritus Gunāra Kroļļa izstāde “Laika krustceles”, kurā aplūkojami darbi no pēdējā laika nozīmīgākajiem cikliem oforta tehnikā – “Livonija krustcelēs” un “Rīga gadsimtos”.

Piedzīvojumiem pilns ceļojums 5047 metru augstumā – „VeloKazbek” [0] 

24.02.2016

25.februārī plkst. 18.30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) notiks šī gada otrais ceļotāju stāstu un bilžu vakars par ekspedīciju „Velokazbek” 5047 m augstumā, kurā velo ceļotājs Krišjānis Jansons Ratiniks un viņa ceļabiedri dalīsies stāstos un emocijās par ekspedīcijas laikā piedzīvoto un pārdzīvoto. Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Tūrisma un aktīvās atpūtas preču veikalu „Gandrs”.

„Rypoj vasals!”- Latgalē pirmais marķētais velomaršruts [0] 

23.02.2016

Vidzemes Tūrisma asociācija piešķīra 34. numuru pirmajam reģionālajam velomaršrutam Latgales teritorijā, kas tika izveidots sadarbojoties Kārsavas, Baltinavas, Rugāju, Balvu un Viļakas tūrisma speciālistiem. Velomaršruta kopējais garums ir 169 km un tā atklāšanas pasākums tiek plānots šī gada 21. maijā.

Pasākumu ciklā Dabas akadēmija jau otrais vakars – Tauriņu dejas [0] 

22.02.2016

Jaunā cikla “Dabas akadēmija” otrais pasākums veltīts tematiskajai “Dabas krāsu” līnijai - iespējai dziļāk ielūkoties dabā un mūzikā, saskatīt vissmalkākās detaļas, kas parādās dabas un mūzikas pasaulēs. Tiksimies ar Latvijas vadošo tauriņu pētnieku, vairāku jaunu sugu atklājēju Nikolaju Savenkovu. Viņš dalīsies ar iespaidiem un atklājumiem, kas piedzīvoti vasaras ekspedīcijas. Ciemos pie Dabas muzeja šoreiz Uldis Cīrulis (Dj Monsta) - viens no pieredzes bagātākajiem Latvijas dīdžejiem, elektronikas un scratch meistariem, kuram ceļojumos vienmēr līdzi ceļo diktofons. Pasākumu vadīs muzejpedagoģe Diāna Meiere.

Tūrisma vakars “Ar rollerslēpēm ceļojumā pāri Ziemeļamerikai” [0] 

19.02.2016

25.februārī, pl.18:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks ikmēneša tematiskais tūrisma vakars. Vakara viesis Raimonds Dombrovskis dalīsies iespaidos par savu īpašo un piedzīvojumiem bagāto ceļojumu apkārt Ziemeļamerikai ar rollerslēpēm.

„Pannas Teātris” mācīs madoniešus, kā pareizi nodot kukuli [0] 

18.02.2016

10. martā plkst. 19:00 „Pannas Teātris” Madonas skatītājiem piedāvās izrādi - muzikālu dzīves spēli un romantisku komēdiju divās daļās „Kukulis”. Kur un kā pareizi nodot kukuli, izrādē skatītājiem atklās tādi iemīļoti aktieri kā Ģirts Ķesteris, Maija Doveika, Aldis Siliņš, Zane Daudziņa un Juris Lisners. 

Meteņa svinības Brīvdabas muzejā [0] 

18.02.2016

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šo svētdien, 21. februārī no plkst. 12:00 līdz plkst. 16:00, piedāvā lieliem un maziem apmeklētājiem tērpties maskās, lai ar maskoto gājienu, jautrām dziesmām un dejām folkloras kopu pavadībā, vizināšanos haskiju pajūgā un putras ēšanu, svinētu METEŅA DIENU.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!