Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latgales tūrisma piedāvājumu pirmo reizi prezentē starptautiskajā tūrisma izstādē Nīderlandē

15.01.2014

Nīderlandes pilsētā Utrehtā no 14. līdz 19.janvārim norisinās starptautiskā tūrisma izstāde “Vakantiebeurs” (tulkojumā – brīvdienu birža), kurā pirmo reizi tiek prezentēti Latgales labākie tūrisma piedāvājumi. Uz šo izstādi ir devušies Daugavpils un Rēzeknes tūrisma informācijas centru tūrisma speciālisti, kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra darbinieki. Darbs norisinās Latvijas stendā ar nacionālo tūrisma saukli „Latvia. Best Enjoyed Slowly”. 

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs izstādes apmeklētājus informēs par pievilcīgākajiem Daugavpils pilsētas un Daugavpils novada, kā arī Latgales tūrisma produktiem, aicinot holandiešus Latgali izvēlēties par ceļojuma galamērķi.

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) informē, saskaņā ar Latvijas tūrisma mārketinga stratēģiju 2010.-2015.gadam Nīderlande ir noteikts kā prioritārs tūrisma tirgus. Lēmums par piedalīšanos starptautiskajā tūrisma izstādē „Vakantiebeurs 2014” tika pieņemts pēc aptaujas nozarē un diskusijām ar speciālistiem, kuri atzina, ka uz Nīderlandi ir jābrauc ar nacionālo stendu.�

Balstoties uz Daugavpils novada tūrisma informācijas centra statistikas datiem, holandieši ir aktīvi ceļotāji un to skaits gadu no gada dinamiski pieaug. 2013.gadā, �no� 43000 apmeklētājiem, kas iegriezās Daugavpils novada tūrisma informācijas centrā, 150 bija Nīderlandes ceļotāji. Pērn Nīderlandes tūristi apmeklēja arī Daugavpils cietoksni un Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, izmantoja tūristu mītņu pakalpojumus u.c. tūrismu atbalstošo infrastruktūru, kā arī apceļoja Daugavpils novadu u.c. Latgales skaistākās vietas. 

 

TAVA ziņo, ka izstādi „Vakantiebeurs” pērn apmeklēja 104 tūkstoši interesentu, bet dalībnieku skaits sasniedza 1400. Organizatori aplēsuši, ka izstādi apmeklē cilvēki, kuri ceļošanai vidēji tērē 3500 eiro gadā un gandrīz 60 % no viņiem interesējas par tūrisma braucieniem uz Eiropas valstīm. Apmēram 35 % saista saule un atpūta pie ūdeņiem, 31 % interesējas par pilsētām un kultūras piedāvājumu, 30 % meklē aktīvu atpūtu un piedzīvojumus, 27 % ceļo ar nakšņošanu kempingos, bet 21 % tūrisma braucienā pārvietojoties dod priekšroku divritenim vai paša kājām. Dati vēsta arī, ka gandrīz 70 % apmeklētāju ienākumu līmenis pusotru reizi pārsniedz vidējos ienākumus valstī vai ir vēl augstāks.

 

Paralēli šai izstādei, 16. janvārī arī Somijas galvaspilsētā Helsinkos sākies starptautiskā tūrisma izstāde „Matka”. Savukārt no 24. – 26. janvārim Vilņā norisināsies starptautiskā tūrisma izstāde „Adventure”, 05. – 09. februārī - „Reisen Hasmburg” (Hamburga, Vācija), 07. – 09. februārī – „Balttour” (Rīga), 14.02. – 16.02. – „Tourest” (Tallina, Igaunija), 19. – 23. februārī „f.re.e” (Minhene, Vācija), 19.- 22.martā „MITT” (Maskava, Krievija), 04.-06. Aprīlī „Otdih bez granic” (Sanktpēterburga, Krievija), 10.- 13. Aprīlī „Otdih” (Minska, Baltkrievija). Tādejādi turpmākie mēneši Latgales tūrisma nozares profesionāļiem būs visai saspringti, jo notiks dalība minētajās tūrisma izstādēs, kurās gan Latvijas, gan Latgales stendos tradicionāli tiks prezentēti Latgales, t.sk. arī Daugavpils un Daugavpils novada tūrisma piedāvājumi.

 

Dalība šajās izstādēs notiek pateicoties TAVA, Latgales plānošanas reģiona, Latgales reģiona attīstības aģentūras un Latgales pilsētu un novadu pašvaldību finansiālajam atbalstam.

 

Sagatavoja:Lolita Kozlovska,Daugavpils novada TIC

 

Komentārs par rakstu: Latgales tūrisma piedāvājumu pirmo reizi prezentē starptautiskajā tūrisma izstādē Nīderlandē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!