Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latvijas nacionālais stends pēc ilgāka pārtraukuma - atkal starptautiskā tūrisma izstādē Nīderlandē

13.01.2014

2014. gads tūrisma nozarei sācies enerģiskāk nekā citkārt – jau janvāra vidū Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) organizēs nacionālo stendu divās valstīs, tostarp – Nīderlandes pilsētā Utrehtā.

Izstāde Utrehtā, Nīderlandes vidienē, notiks no 14. līdz 19. janvārim. Latvijas stendā ar nacionālo tūrisma saukli „Latvia. Best Enjoyed Slowly” būs pārstāvēti šādi reģioni un pašvaldības, kā arī tūrisma uzņēmēji: Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija, Latvijas lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”, biedrība „Kurzemes tūrisma asociācija”, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”, Ķekavas novada pašvaldības Kultūras aģentūra, biedrība „Vidzemes tūrisma asociācija”, Siguldas novada dome, Līvānu novada dome, Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde „Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs”, biedrība „Latvijas kempingu asociācija”; SIA „HWS Management”, SIA „Semarah Hotel Management”, SIA „Latvijas–Vācijas kopuzņēmums „REHO””, SIA „Smile Line” un SIA „Balticum Reizen”.TAVA tūrisma tirgus speciāliste Anita Priedīte uzsver: „„Vakantiebeurs” ir viena no vadošajām tūrisma izstādēm gala patērētājiem Eiropā, kurā vēlamies informēt potenciālos Nīderlandes tūristus un tūrisma profesionāļus par Latvijas tūrisma piedāvājumu. Mūsu interneta mājaslapas apmeklējumi liecina, ka šobrīd nīderlandiešiem ir galvenokārt vispārīga interese par Latviju (tādi šķirkļi kā, piemēram, Kas ir Latvija, TOP 10, Rīga, idejas ceļojumiem, Rīga 2014 u.c.). Tāpēc izmantosim iespēju un sniegsim ceļotgribētājiem vairāk informācijas.”

Izstādi „Vakantiebeurs” (tulkojumā – brīvdienu birža) pērn apmeklēja 104 tūkstoši interesentu, bet dalībnieku skaits sasniedza 1400. Organizatori aplēsuši, ka izstādi apmeklē cilvēki, kuri ceļošanai vidēji tērē 3500 eiro gadā un gandrīz 60 % no viņiem interesējas par tūrisma braucieniem uz Eiropas valstīm. Apmēram 35 % saista saule un atpūta pie ūdeņiem, 31 % interesējas par pilsētām un kultūras piedāvājumu, 30 % meklē aktīvu atpūtu un piedzīvojumus, 27 % ceļo ar nakšņošanu kempingos, bet 21 % tūrisma braucienā pārvietojoties dod priekšroku divritenim vai paša kājām. Dati vēsta arī, ka gandrīz 70 % apmeklētāju ienākumu līmenis pusotru reizi pārsniedz vidējos ienākumus valstī vai ir vēl augstāks.


Stendā apmeklētājiem būs pieejami vairāki TAVA informatīvie izdevumi angļu un vācu valodā, tādi kā, piemēram, Latvijas kultūras tūrisma brošūra, populārāko tūrisma maršrutu brošūra, Rīgas un Latvijas tūrisma karte u. c. Lai stendam piesaistītu apmeklētāju lielāku uzmanību un modinātu interesi par Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, TAVA sagatavojusi spēli, kuras uzvarētājs saņems vērtīgas balvas. Saskaņā ar Latvijas tūrisma mārketinga stratēģiju 2010.-2015.gadam Nīderlande ir noteikts kā prioritārs tūrisma tirgus. Lēmums par piedalīšanos starptautiskajā tūrisma izstādē „Vakantiebeurs 2014” tika pieņemts pēc aptaujas nozarē un diskusijām ar speciālistiem, kuri atzina, ka uz Nīderlandi ir jābrauc ar nacionālo stendu.


Paralēli izstādei Nīderlandē TAVA organizē nacionālo stendu arī izstādē „Matka 2014” Somijas galvaspilsētā Helsinkos. Latvijas pusei šobrīd kopumā plānota piedalīšanās 11 starptautiskās izstādēs, pērn bija 7 izstādes. Janvāra beigās nacionālais stends būs arī starptautiskajā izstādē „Adventur” Viļņā.


Latvijas nacionālais stends Utrehtā tiks organizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.Sagatavojusi Inta Briede, TAVA (www.tava.gov.lv;www.latvia.travel) sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 67358152; inta.briede@latvia.travel
www.visi.valmiera.lv

Komentārs par rakstu: Latvijas nacionālais stends pēc ilgāka pārtraukuma - atkal starptautiskā tūrisma izstādē Nīderlandē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!