Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Labās pārmaiņas Jērcēnmuižā

08.01.2014

Lauku atbalsta dienests apstiprinājis Strenču novada domes sagatavoto projektu „Muižas kompleksa ēku fasāžu izgaismošana, vēsturiskā laikmeta tērpu šūšana un multimediju aprīkojuma iegāde Jērcēnmuižas kultūrvēsturiskā mantojuma eksponēšanai”.

Projekta mērķis ir veikt Jērcēnmuižas kompleksa ēku fasāžu izgaismošanu, vēsturiska laikmeta tērpu šūšanu un multimediju tehnikas iegādi, pilnveidojot kultūras infrastruktūru un paplašinot kultūras objekta materiālo un tehnisko bāzi, lai nodrošinātu kultūrvēsturiska mantojuma vērtību saglabāšanu, pēctecību, eksponēšanu un popularizēšanu, radot arvien pievilcīgāku dzīves vidi Strenču novada iedzīvotājiem un viesiem.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks papildināta kultūrvēstures mantojuma saglabāšanai un popularizēšanai nepieciešamā infrastruktūra un materiālais aprīkojums - izgaismotas 3 muižas kompleksa ēku fasādes, uzšūti 4 sieviešu un 2 vīriešu vēstures laikmeta tērpi un iegādāta multimediju aprīkojuma tehnika.

 

Jērcēnmuižas ēku komplekss veidots 19.gadsimta vidū un ir vietējas nozīmes kultūrvēstures mantojums. ap kuru mūsdienās veidojas Jērcēnu pagasta identitāte, kultūras daudzveidība un sabiedrības radošā darbība. Kompleksu veido muižas "freileņu" māja, muižas klēts, stallis un parks. "Freileņu" mājā saglabājušies autentiski interjera elementi - podiņu kamīns, četras podiņu krāsnis, koka griesti, durvis un kāpnes. Šobrīd ēkā atrodas Jērcēnu pagasta bibliotēka-informācijas centrs, pagasta pārvalde un tautas nams.

2006.gada martā Jērcēnmuiža iestājās Latvijas piļu un muižu asociācijā (LPMA), kas bija zīmīgs solis ceļā uz tās attīstību un vērtības saglabāšanu. 2010.gadā veiksmīgi piesaistot ELFLA līdzekļus biedrība "Mednieku biedrība Jērcēni" ar Strenču novada domes atbalstu muižas baltajā klētī īstenoja projektu "Izstāžu – sanāksmju telpa un šautuve Jērcēnos", paplašinot aktivitāšu iespējas un kultūras pasākumu daudzveidību Strenču novadā kā arī sniedzot nozīmīgu ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā.

2012.gadā Vidzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta "Lauku reģionu pievilcīga tēla veidošana” (“Trans in Form”) ietvaros Jērcēnmuiža tika iekļauta Vidzemes veiksmes stāstu kolekcijā - "Senās muižas stāsts mūdienīgās krāsās".

 

Pateicoties mērķtiecīgai darbībai Jērcēnmuiža ir kļuvusi par vietu, kurā norisinās tradicionāli pasākumi - Saulgriežu svētki Jērcēnmuižā kopā ar folkloras kopu "Mežābele" tiek ieturēti senlatviešu tradīcijās, Jērcēnmuižas Leģendu naktī atdzīvojas senās muižas baroni un baroneses, aicinot iepazīties ar vēsturiskiem notikumiem. Muižas klēts izstāžu-sanāksmju telpā regulāri tiek eksponētas dažādas tematiskās izstādes, ir iespēja izbaudīt šaušanas azartu ar pneimatiskajām šautenēm un izzināt medību trofeju stāstus.

 

www.strencunovads.lv

Komentārs par rakstu: Labās pārmaiņas Jērcēnmuižā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!