Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

„Alcest”, „Hexvessel” un „The Fauns” vienīgais koncerts Baltijas valstīs – Viļņā

07.01.2014

Meteorologi prognozē aukstāko ziemu simtgadē, toties janvāra beigās Viļņu sildīs „The Shelter Tour“. No Baltijas valstīm tikai Lietuvu apmeklēs grupa „Alcest“ 24. janvārī klubā „New York“ un hipnotizēs klausītājus kopā ar psihodēliskajiem burvjiem „Hexvessel“ un sapņainiem „The Fauns“. 

Galvenokārt, grupa „Alcest“ – īpaši atmosfērisks un poētisks franču projekts, pazīstams daudziem eksperimentālās mūzikas klausītājiem. Multiinstrumentālists Neige jau bērnībā radušos „ideālās garīgās pasaules“ redzējumu meistariski apvieno ar post-roka un shoegaze melanholiskajām skaņām. Tāda unikāla mūzikas forma rada daudzslāņainību un pacilātas melodijas, kuras ceļo uz trauslu un nemanāmu izplatījumu. Visas šīs spējas translē cilvēka maņu orgāniem neaptveramus un vārdos neiekļaujamus skatus. „Alcest“ – ne tikai profesionāls un progresīvs grupas nosaukums, bet arī starptautiska atzinība.

 

Tāpat kā „Alcest“, somu „Hexvessel“ mūzika iegremdē citā pasaulē. Savā daiļradē šis septets neticami atjautīgi pielāgo ģeniālā A. Einšteina domu – „realitāte ir tikai ilūzija“. Grupas mūzikā septiņdesmito gadu beigu angļu folklora un psihodēlija savijas ar pagānismu un okultismu. Neparasts, galvenokārt tīrs vokāls runā par pārdabisko noslēpumu, bet muzikālo maģiju dažādo neierasti instrumenti, piemēram, psalteriums vai harmonijs. Tāda kombinācija ir postoša, taču realitātes uztvere, un „Hexvessel“ daiļrade rada burvestības, kurās valda noslēpumaina, bet tajā pašā laikā izteiksmīga atmosfēra.

 

„Lost Love Found“ – tā savu daiļradi raksturo „The Fauns“. Šis britu kolektīvs smeļas iedvesmu dzejā, komiksos, deviņdesmito gadu indie mūzikā un daudzos citos avotos. Taču biežāk grupa tiek saukta par shoegaze pārstāvjiem neskaidra, mazliet impresionistiska vokāla, kā arī emocionālas un mērenas jaunrades dēļ, kuros traģiskums saplūst ar gaismu un eiforiju. Pēc kvinteta domām,  viņu mērķis – piespiest klausītāju sadzirdēt un pārdzīvot izsūtīto ziņu. Tātad,  „The Fauns“ mūzika – iet uz priekšu, taču neaizmirst par pagātni.

 

Ekskluzīvā uzstāšanās Baltijas valstīs notiks Viļņā, visi šie trīs kolektīvi hipnotizēs publiku „New York“ klubā 24. janvārī.

 

Vairāk informācijas:
http://alcest.altevents.net/lv_index.html

 


Video:

http://www.youtube.com/watch?v=ADIEAW65H5o

http://www.youtube.com/watch?v=85c-P9hbmBg

http://www.youtube.com/watch?v=hbIofZoCX4c

http://www.youtube.com/watch?v=uIf0oXB2e-I

Komentārs par rakstu: „Alcest”, „Hexvessel” un „The Fauns” vienīgais koncerts Baltijas valstīs – Viļņā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!