Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Godinot Dainu tēvu dzimšanas dienā

23.10.2013

Godinot folkloristu Krišjāni Baronu viņa 178. dzimšanas dienā, Turaidas muzejrezervāts aicina iesākt rītu ar skanīgām latviešu tautasdziesmām, pirms darba un dienas gaitām 31.oktobrī plkst. 8.00 pulcējoties Siguldā pie Krišjāņa Barona pieminekļa. Dziesmu rītā „Visas manas greznas dziesmas” kopā ar muzejrezervāta darbiniekiem un Siguldas folkloras kopu „Senleja” un „Senlejiņa” dalībniekiem ikviens aicināts dziedāt, skandēt vai izdejot savas īpašās, sirdij tuvākās dainas, atgādinot sev un apkārtējiem par tautasdziesmās ierakstītajām vērtībām un spēku.

Ikviens aicināts ņemt līdz svecīti vai ziediņu, ar ko pušķot Krišjāņa Barona pieminekļa pakāji.

Krišjānis Barons, kurš sava mūža pēdējās vasaras pavadījis, dzīvojot Gaujas senielejā, Turaidas pilskalna pakājē „Dainu” mājās, daudzu gadu garumā ir vācis, sistematizējis un apkopojis latviešu tautasdziesmas, kas publicētas "Latvju dainas" 6 sējumos. Tajos apkopotas 217 996 tautasdziesmas, kas vēsta par latvisko dzīvesziņu, ētiskajām vērtībām un dabas daili. Uzkrājot tautasdziesmas, 1880.gadā tiek izgatavots Dainu skapis, kas kopš 2001. gada 4. septembra iekļauts UNESCO Pasaules atmiņas sarakstā un ir pasaules kultūras sastāvdaļa.

 

Turaidas muzejrezervātā 1985. gadā atklātais Dainu kalns, kas pats jau kļuvis par Dziesmotās revolūcijas un latviskās identitātes simbolu, veltīts latviešu tautasdziesmām un Krišjānim Baronam viņa 150gadē. Šajā dienā visi īpaši aicināti izstaigāt Dainu kalnu, pakavēties pie Veļu akmens, pieminot aizgājušos tuviniekus un senčus, gūt spēku Liepu aplī un priecāties par dabas skaistuma un tēlnieka Induļa Rankas veidoto skulptūru līdzsvaroto harmoniju.

 

Anda Skuja TMR Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja

Komentārs par rakstu: Godinot Dainu tēvu dzimšanas dienā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!