Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Akcijā „Garšas tūre Jelgavā” 111 dalībnieki

18.10.2013

Akcijas „Garšas tūre Jelgavā” ietvaros īpašo Jelgavas gardēžu suvenīru saņēmuši 111 akcijas dalībnieki. Akcija notika no šī gada 20.augusta līdz 1.oktobrim, un to organizēja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs, Jelgavas pilsētas pašvaldība un trīs Jelgavas pilsētas ēdināšanas uzņēmumi.

Akcijas „Garšas tūre Jelgavā” laikā ikvienam bija iespējams iepazīt Jelgavas pilsētu, apmeklējot 12 tūrisma un apskates objektus, kas iekļauti akcijas maršrutā un nobaudot Jelgavas pilsētas īpašos ēdienus un dzērienu – pamatēdienu „Hercoga bura”, desertu „Šarlotes skūpsts” un atspirdzinošo dzērienu „Jelgavas bellini”. Akcijā iesaistījās ģimenes restorāns „Hercogs” (Krišjāņa Barona ielā 3), bistro „Silva” (Driksas ielā 9) un krodziņš „Istaba” (Jāņa Čakstes bulvārī 7). Par katru nobaudīto ēdienu akcijas bukletā „Garšas tūre Jelgavā” bija iespējams saņemt zīmodziņu un, sakrājot trīs zīmodziņus, dalībnieks ieguva īpašo Jelgavas gardēža suvenīru – Jelgavas uzņēmumā „Keramika LV” izgatavoto fondī trauciņu ar Jelgavas simboliku.

 

Jelgavas īpašie ēdieni pilsētas ēdināšanas uzņēmumu ēdienkartēs iekļauti no 2012. gada februāra un tie tapuši sadarbojoties Jelgavas pilsētas pašvaldībai, Jelgavas Amatu vidusskolai un Jelgavas uzņēmējiem. „Hercoga bura” ir pamatēdiens, kas gatavots no īpaši marinētas un krāsnī ceptas cūkgaļas, kuru pasniedz ar karamelizētiem skābētiem kāpostiem, dažādiem ceptiem dārzeņiem un saknēm, brūkleņu biezeni un mārrutkiem. Deserts „Šarlotes skūpsts" ir olu-biezpiena krēma un divu veidu sulas želejas uzputeņu kārtojums, tā maigo garša atsvaidzina augļu-ogu biezeņa mērce. Atspirdzinošā dzēriena „Jelgavas bellini” viena no galvenajām sastāvdaļām ir smiltsērkšķu sula, kas izmantota arī gatavojot „Hercoga buru” un „Šarlotes skūpstu”.

 

Šāda veida akcija Jelgavas pilsētā tika organizēta pirmo reizi un, ņemot vērā iedzīvotāju interesi, ir plānots, ka līdzīga veida akcijas tiks organizētas arī nākotnē.

 

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Akcijā „Garšas tūre Jelgavā” 111 dalībnieki

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!