Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Etihad Airways un airBaltic sāks jaunus tiešos lidojumus Rīga - Abu Dabī

10.10.2013

Etihad Airways, Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) nacionālā aviokompānija, un airBaltic, Latvijas nacionālā aviokompānija, no 2013.gada 16.decembra sāks tiešos lidojumus maršrutā Rīga - Abū Dabī.

Tas ir likumsakarīgs turpinājums abu aviokompāniju parakstītajam līgumam par sadarbības (code-share) lidojumiem. Atbilstoši tā nosacījumiem airBaltic veiks četrus lidojumus nedēļā no Rīgas uz Abu Dabī ar Airbus A319 lidmašīnu, kurā ir 116 sēdvietas.

Lidojumi ar 14 sēdvietām Biznesa klasē un 102 sēdvietām Ekonomiskajā klasē notiks pēc grafika, kas nodrošina optimālus savienojumus katras aviokompānijas tranzītmezglos - Abū Dabī un Rīgā.

 

Džeimss Hogans (James Hogan), Etihad Airways prezidents un izpilddirektors: „Sadarbība tirdzniecības, kultūras un atpūtas tūrisma jomās starp Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Latviju nekad nav bijusi tik cieša kā šobrīd. Jaunie tiešie lidojumi ir sākums sadarbībai ar airBaltic, un pirmo reizi starp abu valstu galvaspilsētām tiks izveidota aviosatiksme. Šī ir arī pirmā reize, kad Etihad Airways piedāvā Rīgu kā mūsu sadarbības lidojumu galamērķi.”

Džeimss Hogans turpina: „Jaunais maršruts būt liels ieguvums Latvijas ceļotājiem, kuri apmeklē Abū Dabī gan darījumu, gan atpūtas nolūkos, turklāt no tranzītmezgla būs ērti pieejami galamērķi visā pasaulē. Sadarbojoties varēsim arī piedāvāt saviem klientiem airBaltic apkalpoto lidojumu galamērķus no tranzītmezgla Rīgā uz lidostām Ziemeļeiropā un Austrumeiropā.”

AAE ir viens no galvenajiem Latvijas tirdzniecības partneriem Persijas līča reģionā. 2012. gadā Latvijas eksports uz AAE sasniedza 50,6 miljonus latu (72 miljonus eiro), kas ir par 102% vairāk nekā 2011. gadā, un imports no AAE uz Latviju sasniedza 2,9 miljonus latu (4,1 miljonu eiro), kas ir par 44% vairāk nekā 2011.gadā.*

 

Martins Gauss (Martin Gauss), airBaltic izpilddirektors: „Mēs priecājamies par iespēju savienot Latviju un AAE, kā arī uzlabot klientu servisu, ievērojami samazinot lidojumu ilgumu starp abām galvaspilsētām un tālākajiem galamērķiem. Mūsu aviokompāniju savstarpējā sadarbībā pasažieriem tiks piedāvāti ērti lidojumi caur Abū Dabī uz un no galamērķiem Austrālijā, Āzijā, Āfrikā un Tuvajos Austrumos."

Etihad Airways lidojumu kods „EY” tiks izmantots jaunajos lidojumos uz Rīgu, un, pēc atbilstošu atļauju saņemšanas no varasiestādēm, arī lidojumos uz 19 airBaltic apkalpotajiem galamērķiem - Bilundu, Kopenhāgenu, Tallinu, Helsinkiem, Lapēnrantu, Turku, Hamburgu, Alesundu, Bergenu, Oslo, Stavangeru, Viļņu, Varšavu, Stokholmu, Kijevu, Vīni, Prāgu, Barselonu un Stambulu.

 

Savukārt airBaltic lidojumu kods „BT” tiks izmantots Etihad Airways lidojumos no Abū Dabī uz Kairu, Džakartu, Singapūru, Bangkoku, Ammānu un Muskatu pēc atbilstošu atļauju saņemšanas no varasiestādēm.

Noslēgumā Hogana kungs piebilst: „Vienai aviokompānijai nav kapacitātes apkalpot visus galamērķus pasaulē, un mēs uzskatām, ka progress ir iespējams sadarbojoties. Līgums ar airBaltic ir mūsu 47. sadarbības (code-share) līgums un sniegs priekšrocības abām aviokompānijām gan pasažieru, gan kravas pārvadājumos.”

Biļetes uz jaunajiem Rīga – Abū Dabī lidojumiem var iegādāties no šodienas.

Komentārs par rakstu: Etihad Airways un airBaltic sāks jaunus tiešos lidojumus Rīga - Abu Dabī

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!