Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Oktobra pasākumi un notikumi Brīvdabas muzejā

03.10.2013

Oktobrī Brīvdabas muzeja izstāžu zālē aplūkojama Egila Bormaņa foto izstāde, kā arī notiek divi pasākumi. Sākoties veļu laikam, Brīvdabas muzeja senceltnes un citi objekti pamazām tiek gatavoti ziemai. Lielākā daļa ēku līdz oktobra beigām vēl atvērtas apmeklētājiem vasaras sezonas režīmā.

4.oktobrī plkst. 18:00 Brīvdabas muzeja Priedes krogā viesosies izrāde „Valdis”, kas ietilpst Latvijas Kultūras akadēmijas jauno režisoru teātra festivāla „Patriarha rudens 2013”programmā. „Valdis” ir monodrāma jeb Valda Kalnupa metamorfozes vienā cēlienā. Režija, dramaturģija: Edgars Niklasons. Galvenajā lomā: Artūrs Putniņš. Izrādes autori stāsta: „Valdis ir viegli ironisks latviskās identitātes stūrakmeņu meklējums, mēģinājums izprast to rašanās vai apzinātas izvēles iemeslus. Valdis Kalnups meklē laimi un uzdod jautājumus, kuri ir un paliek tikpat neatbildami no gadsimta uz gadsimtu.”

 

18.oktobrī no pkst.18:00 Hernhūtiešu saiešanas namā un Vidzemes sētā Veļu vakars folkloras kopas „Grodi” vadībā. Aicinām ņemt līdzi cienastu veļiem! Kad naktis kļūst garākas par dienām, lauku darbi ir padarīti un pār zemi bieži nolaižas migla, klāt ir Veļu laiks, dažādos Latvijas novados saukts arī par garu dienām, ķauķu laiku, Dievainēm, dvēseļu dienām, tēvu dienām, paminkām, iļģu laiku un vēl citādi. Daudzviet tas turpinājies no Miķeļiem līdz Mārtiņiem, citur īsāku laiku, citur – ilgāku. Arī pašiem veļiem, aizgājušo senču dvēselēm, ir daudz vārdu: velēnieši, gari, gariņi, dieviņi, iļģi, ķauķi, paurīši, urguči, vecajie, ēni, māžekļi.

Līdz 27.oktobrim pagarināta Egila Bormaņa izstāde "Zaudētā paradīze", kas aplūkojama Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja izstāžu zālē. Izstāde ir grafiķa Egila Bormaņa veidota dokumentāla foto hronika par ilgošanos pēc savas dzimtas mājvietas Latvijas laukos vairākās paaudzēs. Foto kolāžas ir tapušas vairāku gadu desmitu laikā, katru gadu ar ģimeni apmeklējot Pampāļu pagastu – vietu, kur agrāk bijušas ģimenes dzimtās mājas. Izstāžu zāle atvērta katru dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas, no 10:00 līdz 17:00.

 

Priedes krogs no 1. oktobra atvērts tikai sestdienās un svētdienās, bet darbdienās – tikai pēc iepriekšēja pasūtījuma. Kafejnīca „Pūnīte” no 1. oktobra darbosies vienīgi lielāko pasākumu dienās.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10:00 līdz 17:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 31.10.) 3.00 Ls pieaugušajiem, 1.50 Ls studentiem, 2.00 Ls pensionāriem, 1.00 Ls skolēniem, 6 Ls ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Muzeja teritorijas apmeklēšanai no 17:00 līdz 20:00 pieejamas vakara biļetes par 1.00 Ls. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (2.00 Ls). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

 

Eva Birzleja

LEBM Izglītības un informācijas nodaļa

Komentārs par rakstu: Oktobra pasākumi un notikumi Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!