Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ekspluatācijā nodots jauns dabas tūrisma infrastruktūras objekts dabas parkā „Numernes valnis”

26.09.2013

Kārsavas novadā dabas parkā „Numernes valnis”, kura galvenā vērtība ir skujkoku meži uz osveida reljefa formām un tajos sastopamās dabas vērtības, uzbūvēts un 23.septembrī nodots ekspluatācijā 20m augsts skatu tornis. Torņa tuvumā ierīkota puskilometru gara taka ar laipu. Dabas parka teritorijā un ārpus tās izvietoti 3 informācijas stendi,  bet dabas parka robežu apzīmēšanai dabā -  6 informatīvās zīmes. Lai skatu torni vieglāk atrast, autoceļa tuvumā izvietota norāde “Skatu tornis 2,5km”. 

No skatu torņa paveras vizuāli augstvērtīgas skatu perspektīvas uz apkārtnes ainavu. Oktobris ir piemērots laiks, lai apmeklētu dabas parku „Numernes valnis”, izstaigātu dabas taku, uzkāptu skatu tornī un vērotu rudens uzburtās krāsas Numernes mežā.

 

Dabas aizsardzības pārvalde aicina visus, kuri ir iecienījuši dabas parku ”Numernes valnis” kā sēņošanas un atpūtas vietu, saudzēt dabu un tajā izvietotos infrastruktūras objektus, līdztekus apjaušot, ka teritorijas vizuālais veidols atkarīgs tikai no mūsu uzvedības un attieksmes.

Laipni gaidīti Numernes valnī!

 

Regīna Indriķe

Dabas aizsardzības pārvaldes vecākā valsts vides inspektore, dabas izglītības speciāliste

 

PAPILDUS INFORMĀCIJAI

Lai mazinātu un novērstu negatīvo apmeklētāju ietekmi uz aizsargājamiem dabas objektiem, Dabas aizsardzības pārvalde realizē Kohēzijas fonda projektu „Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās”. Kopumā projekts aptver 41 Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, kas atrodas 57 pašvaldībās. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Šobrīd tiek realizēta projekta pirmā kārta. Tūrisma infrastruktūras objekti – skatu torņi, atpūtas vietas, skatu platformas, autostāvvietas, takas, informatīvie stendi, norādes u.c.  tiek izvietoti apmeklētāju iecienītākajās Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, arī daudzviet Latgalē. 

Infrastruktūra (laipas, skatu torņi, tiltiņi, robežzīmes, stendi u.c.) tiks veidota atbilstoši teritoriju dabas aizsardzības plāniem, ar kuriem var iepazīties Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā www.daba.gov.lv.

 

Veidojot infrastruktūru, tiek izmantots Dabas aizsardzības pārvaldes izstrādātais īpaši aizsargājamo dabas teritoriju vienotais stils.

Komentārs par rakstu: Ekspluatācijā nodots jauns dabas tūrisma infrastruktūras objekts dabas parkā „Numernes valnis”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!