Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Turaidā būs apskatāmas padomju laika automašīnas

25.09.2013

Sestdien, 28. septembrī no plkst. 11.00 līdz 13.30 Turaidas muzejrezervāta teritorijā būs apskatāma Antīko automobiļu kluba Padomju Tehnikas sekcijas organizētā Padomju laika automašīnu izstāde. Izstādē tiks eksponēti vairāk kā 40 padomju laika spēkrati – “žiguļi”, “moskviči”, “volgas” u.c. daudziem vēl labi atmiņā palikuši mašīnu modeļi.

Sarunā ar Antīko automobiļu kluba Padomju Tehnikas sekcijas priekšsēdētāju Aināru Indriksonu, viņš kā neparastākās šī laika mašīnas, kas piedalīsies parādē Turaidā, minēja “Latvija RAF 977”, baltu “Čaiku” un “Pobeda” kabrioletu.

Padomju automašīnu izstāde Turaidas muzejrezervātā ir daļa no Antīko automobiļu kluba Padomju Tehnikas sekcijas sezonas noslēguma autobrauciena “Zelta rudens 2013”, kuram kā moto šogad izvēlēts nosaukums “Miķeļdienas jampadracis”. Seno spēkratu autobrauciena maršruts vedīs no Rīgas uz Turaidu un plkst. 13.30 no Turaidas uz Ogri.

 

Padomju automašīnu parāde Turaidas muzejrezervātā jau notikusi arī 2010. gadā, kad tā piesaistīja apmeklētāju lielu interesi.

Antīko automobiļu klubs dibināts 1972. gadā ar mērķi popularizēt auto un moto tehnikas vēsturi, kā arī apvienot seno braucamrīku entuziastus, kas atrod un restaurē interesantākos Latvijā un citās valstīs ražotos senos spēkratus kā tehnikas kultūrvēsturiskas vērtības. Nu jau vairākus gadus Antīko automobiļu kluba paspārnē aktīvi darbojās Padomju tehnikas sekcija, kas regulāri rīko un piedalās dažādos seno spēkratu salidojumos, rallijos un citās aktivitātēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Sekcijā darbojās vairāk kā 60 dalībnieki, kuru īpašumā ir ap 300 seno spēkratu.

 

Anda Skuja

 

Komentārs par rakstu: Turaidā būs apskatāmas padomju laika automašīnas

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!