Pirmdiena, 17. Jūnijs, 2024
Artis, Artūrs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Eiropas Kultūras mantojumu dienas Āraišos [0] 

05.09.2016

10.septembrī Āraišu apkārtnē visas dienas garumā notiks Eiropas kultūras mantojumu dienas. Šī gada tēma ir kultūrvēsturiskā ainava. Plkst. 12:00 notiks svinīga Eiropas Kultūras mantojumu dienu atklāšana Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā. Pasākuma ietvaros varēs piedalīties radošās darbnīcās, lasījumos, dažādās izstādēs, ekskursijās un koncertos. 

Pasaku svētki Džūkstes Pasaku muzejā [0] 

23.08.2016

27. augustā 13.00 Džūkstes Pasaku muzejā (Džūkstes pagastā, Lancenieku skolā, Tukuma novadā) notiks tradicionālais pasākums ģimenēm „Pasaku svētki”, kas tiek svinēti par godu latviešu rakstniekam un folkloristam Ansim Lerhim – Puškaitim (1859 - 1903). Tā ir diena, ko jautri un izzinoši pavadīt kopā ar ģimeni pirms jaunā mācību gada sākuma.

Starptautisks eirovelo 13 seminārs Latvijā [0] 

19.08.2016

Vidzemes Tūrisma asociācijas (VTA) sadarbībā ar Eiropas Riteņbraucēju Federāciju (ECF) un Liepājas pilsētas domi, 30. un 31. augustā Liepājā organizē starptautisku semināru par veloinfrastruktūras un piekrastes velomaršruta EiroVelo 13 attīstību Latvijā.

Nedēļas nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē [0] 

17.08.2016

Neskatoties uz to, ka vasara pamazām sāk tuvoties izskaņai un laika apstākļi ir tik mainīgi, mūsu pusē vēl arvien tiek rīkoti dažādi pasākumi gan telpās, gan brīvā dabā. Šajā nedēļas nogalē uz Tukuma pusi aicinām gan sporta cienītājus, gan arī tos, kam patīk svinēt svētkus un baudīt mākslu. 

Šlokenbekas muižas svētki 20.augustā! [0] 

17.08.2016

Jau trešo gadu augusta trešajā sestdienā Šlokenbekas muiža svin savus svētkus kopā ar Stirnubuka radošo komandu un tās aktīvajiem skrējējiem.

20.augustā visas dienas garumā muižā notiks dažādas aktivitātes gan lieliem gan maziem ciemiņiem.

Tukuma muzejam dāvina senas gleznas [0] 

16.08.2016

Tukuma muzejs saņēmis nozīmīgu dāvinājumu – latviešu mākslinieka Viļa Valdmaņa un vācbaltiešu mākslinieku Rūdolfa Feijlera un Zigfrīda Aleksandra Bīlenšteina gleznas, no kurām viena, iespējams, pirms 111 gadiem bijusi izstādīta pirmajā mākslas izstādē Tukumā. Jaunieguvumi ir būtisks papildinājums Tukuma muzeja krājumam, jo līdz šim muzejā nav nonācis neviens no šo autoru mākslas darbiem. 

Tērvetē Zemgaļu svētki [0] 

16.08.2016

Nedēļas nogalē 20. un 21. augustā nu jau trīspadsmito gadu Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem, kas ir guvuši lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju un kaimiņvalstu vēstures interesentu vidū. Šogad svētki norisināsies XII gs. Tērvetes koka pils pagalmā un līdzās esošajā estrādē. Svētkos akcents tiek likts uz zemgaļu dzīvesveida popularizēšanu senatnē no 9. līdz 13. gs., šī gada svētku tēma: seno rotu un apģērbu izgatavošanas  un nēsāšanas tradīcijas Baltijā dzelzs laikmetā.

Nedēļas nogale viduslaiku noskaņās [0] 

10.08.2016

Šajā nedēļas nogalē aicinām doties uz Jaunpils pusi, kur tradicionāli otrajā augusta nedēļas nogalē visiem ir iespēja atgriezties viduslaikos un svinēt īstus Viduslaiku svētkus. Šeit sabrauc pils viesi gan no tuvākas, gan tālākas apkārtnes. Tāpat šajā nedēļas nogalē netālu no Jaunpils – Kartavkalnu pusē sporta cienītājiem tiek organizēts velokross pa apkārtnes pakalniem, bet Džūkstes pasaku muzejā ar Gaismas stundu 145.jubilejā tiks godināts Gustavs Zemgals. Tālāk par visu sīkāk.

Daugavā tiks palaists vikingu kuģis INDRIĶIS  [0] 

04.08.2016

Piektdien, 5. augustā plkst. 12 Rīgā, 11.novembra krastmalā pie Akmens tilta kreisās piestātnes notiks vikingu kuģa INDRIĶIS prezentācija un kruīza maršruta atklāšana atpūtas izbraucieniem pa Daugavu. Izbraucienu laikā ikviens varēs iejusties vikingu lomā un aplūkot krāšņo Rīgas panorāmu no kuģa klāja. Brauciena ilgums viena stunda. 

Tūrisma nozare Siguldas novadā strauji aug [0] 

28.07.2016

Neskatoties uz izaicinājumiem pilno 2015.gadu tūrisma nozarē, kas bija saistīts ar nozīmīgu Krievijas tūristu skaita kritumu, Siguldas novads pērn ar 1,7% ieņēma trešo vietu uzņemto ārvalstu viesu tirgus daļā Latvijā aiz Rīgas un Jūrmalas.

Flokšu izstāde Rundāles pilī [0] 

28.07.2016

Jau otro gadu Rundāles pils muzejā no 28. līdz 31. jūlijam apskatāma flokšu izstāde.

Nedēļas nogale vasaras pilnbriedā Tukumā un apkārtnē [0] 

27.07.2016

Izkrāso savas jūlija beigas pie mums Tukuma pusē! Šajās brīvdienās iespēja izbaudīt ne vien mākslas izstādes atklāšanu, bet arī kārtīgi izsmieties kopā ar pašmāju aktieriem jaunajā brīvdabas dziesmu spēlē un nedēļu noslēgt ar veldzējošu un mierīgu svētdienu pie dabas brīvdienu mājā “Vagas” Jaunpils pusē pirms nākamās nedēļas viduslaiku svētkiem. 

Noslēdzies Tūrisma rallijs Alūksnes piedzīvojums 2016 [0] 

21.07.2016

Sestdien, 16. Jūlijā Alūksnes pusē notika tūrisma biedrības Atputasbazes.lv  sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību rīkotais tūrisma rallijs ‘’Alūksnes piedzīvojums’’. 

Dienlilijas Dabas muzejā  [0] 

21.07.2016

Latvijas Dabas muzejs sadarbībā ar SIA „Hedera Pluss” no 28. līdz 31. jūlijam rīko izstādi „Dienlilijas 2016”.

Vai zini kas tas ir ? [1] 

19.07.2016

IEŠŪNOJAMAIS RITENĪTIS       

Bitenieku darbarīks, kuru izmanto rāmīša iešūnošanai. Ar šo darbarīku iešūno bišu vaska šūnu plāksni rāmī, braucot ar sakarsētu ritenīti virs plāksnes pa stiepli. Iešūnojamo ritenīti var uzkarsēt dažādi – karstā ūdenī, uz spirta lampiņas, uz karstas virsmas utt.

VIII Starptautiskais tautas deju festivāls "Sudmaliņas" Rundālē [0] 

04.07.2016

Šogad starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” ievirpuļos vairākos Latvijas novados, pilsētās un pagastos – arī Rundālē. 

Bērnu operas svētki Tērvetē – 9. jūlijā  [0] 

04.07.2016

9. jūlijā jau trešo gadu Annas Brigaderes bērnības zemē – Tērvetē norisināsies Bērnu operas svētki. Rakstniece savas dzīves laikā te pulcējusi ievērojamus mūziķus un literātus, gleznainā meža ainava un viņas literārais mantojums rosināja radīt jaunu tradīciju, dodot iespēju radīt un baudīt mūziku, kas iepriecina skatītājus un ielīksmo dvēseli. 

“Alu gājējs - labumu meklētājs” Līgatnē 2016 [2] 

29.06.2016

9. jūlijā jau piekto gadu pēc kārtas Līgatnes takās notiks komandu orientēšanās un izklaides spēle ALU GĀJĒJS 2016. Līgatne ir unikāla vieta Latvijā, jo tieši šeit pilsētas centrā slejas klintis un tikai 7.4km2 lielā pilsētas teritorijā atrodas vairāki simti alu pagrabi, katrs ar savu stāstu.

Renārs Kaupers par Bruknu un labdarības lielkoncertu „Uzcel savu baznīcu!”  [0] 

27.06.2016

Jau šonedēļ, 3.jūlijā, mūziķi un mākslinieki tiksies skaistajā Bruknas muižā labdarības lielkoncertā „Uzcel savu baznīcu!”. Renārs Kaupers ir viens no Bruknas un Andreja Mediņa labajiem draugiem, kura izdziedātā dziesma, pateiktie sirsnīgie vārdi allaž ir uzrunājuši klausītājus. Koncerta nosaukums „Uzcel savu baznīcu!” ir kā aicinājums ne tikai uz konkrēto, bet daudz plašāk – atklāt sevi. Par Bruknu, par Andreju Mediņu un tikšanos koncertā – Renārs Kaupers stāsta video : https://youtu.be/oG8ukHoVP9U

Dundagas parka estrādē notiks koncerts „Tu un es”  [0] 

27.06.2016

3.jūlijā plkst. 16:00 Dundagas parka estrādē notiks koncerts „Tu un es”, tie būs svētki, kuri vienos absolūti visus, koncertā piedalīsies desmitiem talantīgi Latvijas jaunie izpildītāji un populāri Latvijas mūziķi, kā arī instrumentālā grupa. 

Limuzīns Jāņu nakts krāsā Karostas cietumā [0] 

22.06.2016

Informējam, ka Karostas cietums būs slēgts apmeklētājiem 23.un 24.jūnijā. 

Vidzemes Tūrisma asociācija iesaistās Interreg Europe kultūras projektā CHRISTA  [0] 

22.06.2016

Vidzemes Tūrisma asociācija iesaistās Interreg Europe kultūras projektā CHRISTA un tā īstenošana norisināsies līdz 2020. gada martam.

Aicina piedalīties “Ghetto Quest” – šīs vasaras loģikas un azarta izaicinājumu maratonā [0] 

21.06.2016

Latvijā lielākā jauniešu ielu kultūras un sporta kustība Ghetto Games kopā ar astoņām dažādām kvestu istabām – “Amnesia”, “Exit Key”, “Exitoria”, “Get Out”, “Lost Quest”, “My Escape”, “Exitmania” un “NoGame”, šovasar pirmo reizi organizē kvest (quest) istabu izaicinājumu. Visi interesenti tiek aicināti piedalīties piedzīvojumu un azarta pilnā maratonā.  

9. jūlijā Jūras svētki Kolkā [0] 

21.06.2016

Stadionā:

9.30       Sacensības zolītē

10.00     Dundagas atklātā čempionāta pludmales volejbolā 2. posms

             Individuālās sacensības – zābaku, sviedlīnes, šautriņu mešana, lodes grūšana, petanks,

                                                       futbola bumbas sitieni vārtos

             Orientēšanās sacensībās pēc GPS koordinātām “Iepazīsti Kolku” – individuāli vai grupās

Vasaras saulgrieži latviskās tradīcijās Pastariņa muzejā  [0] 

20.06.2016

21. jūnijā Līgo svinētāji aicināti uz Pastariņa muzeju (Zentenes pagastā "Bisnieki", Dzirciemā, Tukuma novadā), lai Vasaras saulgriežus svinētu latviskās tradīcijās.

Jauna vasaras izrāde „SAIMNIEKS MEKLĒ SAIMNIECI” [0] 

16.06.2016

Šajā vasarā pirmizrādi piedzīvos izrāžu apvienības „Pannas Teātris” jaunākā izrāde „Saimnieks meklē saimnieci”. Spilgti tēlu raksturi, komiskas situācijas, Tv šovu aizkulises, pikantērijas un skandāli lauku sētā  – tas viss jaunajā Guntas Kalniņas sarakstītajā un Jura Rijnieka iestudētajā komēdijā, kurai šobrīd gatavojas Latvijā pazīstami aktieri Ģirts Ķesteris, Daiga Gaismiņa, Dace Vītola, Līga Zeļģe, Madara Melne-Tomsone, Aldis Siliņš un Imants Strads.

Ziedošais jūnija vidus Tukumā [0] 

16.06.2016

Visapkārt smaržo un reibina krāsainie ziedi, zemenes garšo saldāk, kā citus gadus un pasākumi Tukumā priecē ik nedēļu, tik dažādi, lai katram būtu ko izvēlēties.

Ielīgo Jāņus «Čiekurkalna krustcelēs»  

10.06.2016

Sestdien, 18.jūnijā no pulksten 10:00 līdz 16:00 piecu ceļu krustojumā jau septīto reizi tiek rīkots pasākums Čiekurkalna apkaimē. Šoreiz, ieskandinot gada jautrākos svētkus, norisināsies mājražotāju tirdziņš un bērnu velosacensības, bet visam pāri - folkloras kopas “Artava” skanīgās Jāņu dziesmas. 

Karostas cietums saņēmis ceļotāju portāla TriPAdvisor kvalitātes sertifikātu 2016   

09.06.2016

Karostas cietuma kolektīvs šodien saņēmis ziņu, ka Karostas cietums novērtēts ar ceļotāju portāla TripAdvisor kvalitātes sertifikātu 2016 TRIPADVISOR CERTIFICATE OF EXCELLENCE, kas apliecina, ka pēdējā gada laikā cietums ir saņēmis visvairāk pozitīvu atsauksmju no ceļotājiem. Sertifikāts apliecina pakalpojumu sniegšanas kvalitāti.

Diena kopā ar putniem LVM dabas parkā Tērvetē [0] 

09.06.2016

Sestdien, 11.jūnijā visi dabas draugi, mazi un lieli, aicināti pavadīt aktīvu, izziņas bagātu atpūtu Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē pasākuma “Diena kopā ar putniem” ietvaros. Diena kopā ar putniem LVM dabas parkā Tērvetē kļuvusi par tradīciju, vēršot uzmanību uz mežā mītošo putnu daudzveidību, to dziesmām, darbiem un nedarbiem.

Zaubes savvaļas kulinārais festivāls [0] 

08.06.2016

Vasaras viducī, kad pļavas un upes, meži  un ezeri  pilni tik daudz kā garšīga, aicinām nobaudīt šīsvasaras dabas veltes Zaubes savvaļas kulinārajā festivālā. Šāds festivāls norisināsies pirmo reizi Latvijā - 9. jūlijā skaistā vietā - Augšezera un Lejas ezera krastā Zaubē. Amatas novadā.  

Pirmā jūnija nedēļas nogale Tukumā - aktīva un interesanta [0] 

03.06.2016

Vasara jau iegriezusies pilnā plaukumā, kas priecē ar skaisto laiku un pasākumu dažādību. Tukuma pusē šī nedēļas nogale solās būt aktīva un interesanta.

Vasarā aicina apceļot Jelgavu un apkārtni [0] 

02.06.2016

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs informatīvā materiālā apkopojis šīs vasaras tūrisma aktualitātes ceļotājiem Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Šosezon tūrisma piedāvājumu papildinājusi virkne jaunumu, lai ikviens tūrists pavadītu neaizmirstamu laiku Jelgavas pusē. Vasaras tūrisma ceļvedī sev piemērotas aktivitātes atradīs gan aktīvākas, gan mierīgākas atpūtas cienītāji, gardēži, ģimenes ar bērniem, kā arī jaunieši un tūristu grupas.

Atklāta pastaigas „Tiksimies Rožu laukumā!” sezona [0] 

01.06.2016

Sākot no 1.jūnija līdz pat 31.augustam, ik dienas plkst. 14:00 liepājniekiem un pilsētas viesiem ir dota iespēja kopā ar zinošu gidu doties divu stundu garā pastaigā, lai iepazītu Vecliepāju.

4. jūnijā Daugavpilī darbu sāk Šmakovkas muzejs [0] 

01.06.2016

Šā gada 4.jūnijā, Daugavpilī, Vienības namā, Rīgas ielā 22a, apmeklētājiem durvis vērs Latvijā lielākais Šmakovkas muzejs, kas piedāvās mūsdienīgu un atraktīvu stāstu par šmakovku, kas noteikti  spēs ieinteresēt ne vien Latvijas, bet arī ārvalstu tūristus.

Daugavpilī atklās Baltijā pirmo pilsētvidē veidoto veloparku [0] 

31.05.2016

2.jūnijā Daugavpilī atklās Esplanādes atpūtas parku, kurā būs Baltijā pirmais veloparks, kas 4ha platībā izveidots pilsētvidē un tajā iekļautas dažādas zonas - skeitparks, asfaltēta velotrase, piedzīvojumu trase un bērnu zona, kurās jautri, attīstoši un izglītojoši pavadīt brīvo laiku.

Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgus [0] 

30.05.2016

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgu, kas norisināsies 2016. gada 4. jūnijā no plkst. 9.00 – 18.00 un 5. jūnijā no 9.00 līdz 17.00! Šogad Gadatirgus norisināsies 46.reizi, kā katru gadu tajā satiksies amatnieki no visas Latvijas. Šis ir Latvijas kultūras dzīvē viens no nozīmīgākajiem un vērienīgākajiem pasākumiem, kuru apmeklē vairāki desmiti tūkstoši muzeja viesu gan no Latvijas, gan no ārvalstīm.

Sākusies trešā LATVIABEERFEST 2016 diena!  [0] 

27.05.2016

Lieliski laikapstākļi, smaidīgi un dzīvespriecīgi dalībnieki, plašs alus sortiments, dažādi našķi, lieliski rokdarbi, vīni un pat šmakofka gaida baudītājus Vērmanes dārzā. 

Skanīga pēcpusdiena ar fondu „Viegli” Malnavas muižas parkā. [0] 

27.05.2016

Gleznainajā un stāstiem apvītajā Malnavas muižas parkā 29. maijā plkst. 19.00 notiks Imanta Ziedoņa fonda „Viegli” un draugu koncerts. Tas ir noslēgums biedrības „Fonds „1836” rīkotajam divu dienu pārgājienam Latvijas pierobežā.

„Teiksmas” dejotājas aicina pašām izrakstīt vainadziņus! [0] 

26.05.2016

Tautasdziesmas skandēdamas, TDA Teiksma” dejotājas ansambļa 70. jubilejas priekšvakarā pašas šuj pērļu vainadziņus un aicina arī tevi darināt skaistu kroni, ar ko rotāties un lepoties!

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!