Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Turaidā dejos siguldieši un slovēņi

22.05.2013

Turaidas muzejrezervātā Siguldas novada svētku ietvaros, svētdien, 26. maijā plkst. 13.00 Turaidas pils pagalmā notiks DEJU KONCERTS, kurā piedalīsies Siguldas deju kolektīvi: jauniešu deju kolektīvs „Vizbulīte”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Siguldietis”, senioru deju kolektīvs „Sidrabdancis” un ciemiņi no Slovēnijas – folkloras grupa „Vidovo”.

�Daudzi Siguldas un arī Latvijas iedzīvotāji jau atpazīst staltos dejotājus no Siguldas pilsētas, kuri katru gadu priecē Turaidas muzejrezervāta apmeklētājus dažādos svētkos. Šogad Turaidā savas dejas rādīs arī Slovēnijas folkloras grupa „Vidovo”, kas darbojas jau vairāk kā 20 gadus Natašas Hribar vadībā. Kolektīvs savos uzvedumos rāda dejas un tradīcijas no dažādiem Slovēnijas reģioniem. Katru gadu „Vidovo” startē arī Slovēnijas folkloras grupu sacensībās, kurās divus gadus ir sasniegusi augstus rezultātus.

 

„Vidovo” grupa lepojas arī ar internacionālā folkloras festivāla SLOFOLK organizēšanu Šentvid pri Stični pilsētā, kas ir kļuvis par tradīciju Slovēnijā. Festivāls notiek jau 9 gadus un 2012. gadā šajā festivālā dalību ņēma arī Siguldas jauniešu deju kolektīvs „Vizbulīte” kopā ar kolektīviem no Maķedonijas, Čehijas un Serbijas. Turpinot festivāla laikā iegūto sadraudzību, „Vizbulītes” dalībnieki ar prieku šopavasar uzņem viesus no Slovēnijas Latvijā.
Slovēņu folkloras grupa „Vidovo” viesošanās laikā Latvijā uzstāsies arī Līgatnē, Limbažos un Siguldā.

 

Anda Skuja
Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja
Tālr. 26572142
E-pasts: san.tmr@apollo.lv
www.turaida-muzejs.lv

Komentārs par rakstu: Turaidā dejos siguldieši un slovēņi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!