Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Valmierā notiks zirgu peldēšanas čempionāts!

13.05.2013

25.maijā plkst.10.00 Brenguļu alus dārzā tiks dots starts vērienīgam pasākumam – lielākajam laivu maršam „Abuls – Gauja”. Tas ir Latvijā krāšņākais un kuplākais laivu karnevāls uz ūdens, kas vieno divas alus darītavas, divas upes, divreiz divas pašvaldības, un šogad – arī divas zirgaudzētavas. Papildus laivu maršam 25. maijā interesentiem tiks piedāvāta iespēja apceļot arī Valmieras puses tūrisma objektus, tādējādi aizsākot jaunu tūrisma akciju visas vasaras garumā „Apceļo Valmieras pusi!”

Katru gadu laivu marša dalībnieki ietur vienotu tēmu savas laivas, komandas tēla vai individuālā noformējumā, un šogad ekipāžas „jāietērpj” kā „Peldošie zirgi”, ko visa pasākuma laikā simboliski varēs uztvert par zirgu peldēšanas čempionātu. Lai skatīšanos un līdzi jušanu ekipāžām – „peldošajiem zirgiem” padarītu aizraujošāku un intriģējošāku, laivu marša atbalstītāji un līdzjutēji savā starpā varēs slēgt derības, kurš zirgs būs ātrākais šajā maršā, noteikt, kurš ir skaistāk uzpucēts, kuram ir lustīgāks vai prasmīgāks saimnieks, kā arī nominēt savu simpātiju.


Laivu marša dalībnieki brauciena laikā tiks uzmundrināti ar dziesmām, dejām, apdziedāšanu, sveicieniem un citām jestrām izdarībām, ko nodrošinās atraktīvi un mākslinieciski ļaudis, atrodoties abu upju skaistākajās vietās – Abula stāvkraujā, Gaujas Stāvajos krastos, Daliņu pludmalē, uz Vanšu tilta un citviet. Arī skatītāji ir aicināti uzmundrināt un sveikt zirgu peldēšanas čempionāta dalībniekus, jo sacensību ceļš ir garš – 14 km.
Pasākuma noslēgums tiks aizvadīts Valmiermuižas pils parkā ap plkst.16.00. Tajā aicināti pulcēties gan laivu marša dalībnieki, gan aktīvākie tās dienas tūrisma akcijas ceļotāji, lai kopīgi nobaudītu bukstiņputru, nosmeķētu Valmiermuižas un Brenguļu alu, priecātos par muzikālajiem priekšnesumiem, kā arī izbrauktu zirgu pajūgā vai dotos izjādē un piedalītos atraktīvā apbalvošanas pasākumā.


Laivu maršs „Abuls – Gauja” norisinās jau trešo gadu pēc kārtas, sadarbojoties aktīvā tūrisma centram „Eži”, Valmiermuižas un Brenguļu alus darītavām, kā arī Valmieras pilsētas, Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadu pašvaldībām. Jāpiemin, ka šogad pasākums tiek kuplināts ar vēl diviem dalībniekiem – Kocēnu un Burtnieku zirgaudzētavām, tāpēc temata izvēle „Peldošie zirgi” nav nejauša. Turklāt tēma veltīta arī „Ūsiņa dienai”, kurā zirgi pēc ziemas tiek izlaisti pirmajā pieguļā, un, kā zināms, Ūsiņš latviešu mitoloģijā ir gaismas un pavasara dievs, auglības simbols, zirgu un bišu aizgādnis.
Vēl joprojām visiem interesentiem ir iespēja pieteikties lustīgākajam laivu maršam Latvijā „Abuls – Gauja” un iejūgt „zirgu” kādā no sešām laivu klasēm: Vieninieki jeb „oģinočkas”, Trīs vīri laivā, Nāras, Ģimenes, Hobiju grupa un Uzņēmumi/ darba kolektīvi.

Plašāka informācija pieejama www.visit.valmiera.lv un www.ezi.lv

Komentārs par rakstu: Valmierā notiks zirgu peldēšanas čempionāts!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!