Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jau rīt, 11.maijā, Liepājā notiks tūrisma sezonas atklāšanas pasākums ar devīzi „Tērpies tvīdā, brauc uz kino!”

10.05.2013

Tūrisma sezonas atklāšanas pasākums šogad notiks tvīda zīmē – pilsētas ielās būs redzami 30-to gadu stilā tērpti ļaudis, īpaši uzposti retro velosipēdi un pilsētā valdīs zaļumballes atmosfēra ar pūtēju orķestra sveicienu visiem pasākuma dalībniekiem.

Jau šobrīd Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja (LRTIB) logos apskatāma Hardija Kulmaņa fotoizstāde „Liepājas 3.Tvīda brauciens”, kas dod iespēju ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim noskaņoties šim pasākumam.

Akcents Tūrisma sezonas atklāšanas pasākumā tiks likts uz kino vēstures un vēsturisko kinoteātru iepazīšanu. Gidu vadītās ekskursijās būs iespēja gan kājām, gan ar velosipēdiem doties šīs sezonas jaunajos tūrisma maršrutos „Liepājas vēsturiskie kinoteātri” un „Kino padomju Liepājā”.

 

Plkst.16:30 visi ir aicināti Rožu laukumā pulcēties Tvīda braucienam, kurš arī būs šīs dienas galvenais notikums. Tā maršruts vedīs gar vairākiem vēsturiskajiem kinoteātriem un vietām, kur tie kādreiz atradušies, kā „Palass”, „Viktorija”, „Odeons” u.c. (maršruta secība: Rožu laukums – Graudu iela – Kūrmājas prospekts – Hika iela – Liepu iela – Jūrmalas iela – Ezera iela – Zirņu iela – Kungu iela – Bāriņu iela – K.Zāles laukums – Radio iela – Promenāde – Kuģinieku iela – Jūras iela – bijušais kinoteātris „Viktorija” Graudu ielā 36/38). Bijušā kinoteātra „Viktorija” (jeb „Uzvara”) zālē arī notiks Ballīte 30-to gadu stilā, kurā darbosies fotosalons, būs iespēja noskatīties retro kinofilmas, atskatīties uz skaistākajiem mirkļiem iepriekšējos Tvīda braucienos, kā arī tiks apbalvoti Tvīda brauciena dalībnieki 10 nominācijās: Švītīgākais kungs, Modīgākā dāma, Kuplākās ūsas, Vijīgākā loka, Daiļākais un Cienījamākais velosipēds, Tvīda jaunskungs un jaunkundze, kā arī piešķirti diplomi par staltāko stāju un cēlāko gaitu. Ballītē skanēs laikam atbilstoša mūzika, un visi brauciena dalībnieki varēs atgūt spēkus, baudot zupu no lielā katla.

 

Tvīda brauciens ar katru gadu pulcē aizvien vairāk dalībnieku, bet Latvijā pamats šai košajai tradīcijai meklējams 20.gs. pirmajā pusē, kad Latvija bija īsta velosipēdu Meka: divriteņus ražoja vairāk kā 70 uzņēmumi, no kuriem populārākais un atpazīstamākais zīmols līdz pat mūsdienām ir „Ērenpreiss”; Latvijā darbojās dažādas riteņbraucēju biedrības un klubi un velo sacensības pulcēja pat līdz 30 000 skatītāju.

Pēc pieklusuma un panīkuma padomju periodā velo braukšanas tradīcija atkal ir atdzīvojusies un kļūst aizvien spēcīgāka. Pirmais Tvīda brauciens notika pirms dažiem gadiem Londonā, taču nu jau tas ir kļuvis par tradīciju ļoti daudzās pasaules valstīs. Un kādēļ gan ne – tā ir iespēja celt gaismā retro pilsētas velosipēdus, izbaudīt velobraukšanas šarmu kopā ar līdzīgi domājošajiem, saposties 30-to gadu tērpos, līdz ar to arī pašiem sajūtoties kā svētkos. Arī Liepāja ir pieņēmusi šo tradīciju un nu jau 4.reizi pilsētas ielās dosies tvīdā tērpti velosipēdisti.

Aicinām Liepājas iedzīvotājus un viesus sameklēt piemērotu tērpu, sapost velosipēdu un pievienoties Tvīda brauciena dalībnieku pulkam!

Komentārs par rakstu: Jau rīt, 11.maijā, Liepājā notiks tūrisma sezonas atklāšanas pasākums ar devīzi „Tērpies tvīdā, brauc uz kino!”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!