Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Zaļā muzeju nakts Jūrmalā

08.05.2013

18. maijā jau devīto reizi visā Eiropā notiks starptautiskā akcija “Muzeju nakts”, kuras devīze Latvijā šogad ir „Zaļā krāsa - mežs”. Muzeju naktī, tāpat kā iepriekšējos gados, atraktīvas, izklaidējošas un izglītojošas programmas saviem apmeklētājiem piedāvās Jūrmalas pilsētas muzejs, Jūrmalas brīvdabas muzejs un Raiņa un Aspazijas vasarnīca, kā arī būs atvērta Vitālija Jermolajeva mākslas galerija „Inner Light”.

Sakarā ar ēkas restaurāciju, Muzeju naktī nepiedalīsies Aspazijas māja, bet pirmo reizi akcijā piedalīsies Jūrmalas Mākslinieku nams Bulduros un A/S „Latvenergo” Energoefektivitātes centrs Majoros.

 

Trīs Jūrmalas muzeji šogad ir apvienojušies kopīgā akcijā ar Energoefektivitātes centru, kas jau vairākus gadus darbojas mūsu pilsētā, Majoros. Ikviens Muzeju nakts apmeklētājs, kurš apmeklēs šos apskates objektus, saņems dāvanā grāmatzīmi, kas jāapzīmogo visās četrās vietās. Čaklākie Muzeju nakts apmeklētāji līdz ar ceturto zīmoga nospiedumu saņems Energoefektivitātes centra un muzeju sarūpētās pārsteiguma balvas.
Pasākums Jūrmalā tradicionāli aizsāksies sestdienas vakarā pulksten 18 Jūrmalas pilsētas muzejā un Jūrmalas Mākslinieku namā, kuriem pulksten 19 pievienosies pārējie akcijas dalībnieki. Līdz otrajai rīta stundai būs atvērts pilsētas muzejs, bet rītausmu varēs sagaidīt Mākslinieku namā Bulduros.

 

2013. gada Muzeju nakts pasākumu programma Jūrmalā ir patiešām daudzveidīga. Tā piedāvā apmeklēt izstādes, lugu iestudējumus, koncertus, dokumentālo filmu seansus, gan arī aicina lielus un mazus apmeklētājus piedalīties dažādās radošās nodarbībās un aktivitātēs. Savlaicīgi jāgatavojas tiem, kuri vēlas piedalīties Mākslinieku nama rīkotajā ekspresiztādē „Zaļā zara kabinets” un saņemt speciālu „Zaļā zara sertifikātu”. Mākslinieki un citi zaļās krāsas cienītāji tiek aicināti līdz 11. maija pulksten. 16 iesniegt Mākslinieku namā šī gada tēmai un krāsai atbilstošus mākslas un domu darbus. Tie, kas apmeklēs Raiņa un Aspazijas vasarnīcu, droši var ņemt līdzi pašsacerētos „zaļos” dzejoļus. Savukārt, Energoefektivitātes centrs, rūpējoties par zaļo vidi, ikvienu aicina nest un nodot bojātās elektroierīces un izdegušās energoefektīvās spuldzītes.

 

Ieeja visos Muzeju nakts pasākumos ir bez maksas.

Inga Vonoga
 

Komentārs par rakstu: Zaļā muzeju nakts Jūrmalā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!