Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Sezonas atklāšana Brīvdabas muzejā

29.04.2013

Gaidot vasaras sezonu, Brīvdabas muzejā tiek sakoptas sētas un atvērtas senās ēkas, lai pēc garās ziemas sagaidītu apmeklētājus no tuvienes un tālienes. Maijā muzejā sarosīsies amatnieki, notiks Vasaras sezonas atklāšana, kā arī Muzeju dienas un nakts pasākumi.

1. maijā Brīvdabas muzejs aicina uz Vasaras sezonas atklāšanu. Jau no plkst. 10:00 muzeja klusumā aicinām baudīt cīruļu treļļus, lakstīgalu pogāšanu, strazdu svilpošanu, zvirbuļu čiepstēšanu, ūbeļu dūdošanu, žubīšu un citu pie mums mītošo putnu dziesmas putnu vērošanas speciālista Andra Klepera vadībā. Plkst. 12:00 galvenais krājumu glabātājs Mārtiņš Kuplais visus interesentus aicina uz īpašu sezonas atklāšanas ekskursiju. Uz bezmaksas ekskursijām tikšanās pie muzeja Galvenajiem vārtiem.
Jauno sezonu Brīvdabas muzejs sāk kā Vidzemes tūrisma asociācijas biedrs, tālab 1. maijā muzejā tiks atklāts Vidzemes tūrisma asociācijas informācijas punkts.
1. maijā plkst. 14:00 notiks Brīvdabas muzeja informācijas stunda, uz kuru tiks aicināti gan plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, gan citi interesenti, lai iepazītos brīvdabas muzeja jaunumiem un piedāvājumu apmeklētājiem vasaras sezonā:

Andris Klepers - par "Putnu takas" veidošanu un attīstību
Gita Lancere - par Dziesmu svētku pasākumiem un teātra spēlēšanu
Una Sedleniece - par izstādi „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki” un citām izstādēm
Igors Ziemelis - par to, kas notiks 2013.gadā
Ilze Briede - par kukuļu sagatavošanu, došanu un ēšanu

No 1. maija līdz 21. jūlijam (katru dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas) Izstāžu zālē aicinām iepazīties ar "Sāmu ģimenes astoņiem gadalaikiem”. Izstāde, kas sniedz unikālu ieskatu sāmu kultūras tradīcijās un mūsdienu ziemeļbriežu mednieku ikdienā, atceļojusi no Vesterbotenas muzeja Ūmeo, kas ir Rīga-2014 partnerpilsēta.
Maijā regulāru darbību atsāks Brīvdabas muzeja Priedes krogs, kā arī no jauna tiks iekārtotas divas piknika vietas Kurzemes zvejniekciema pļavā. Nedēļas nogalēs muzeja apmeklētājus priecēs amatnieki. Bērnu rotaļu laukums atrodas Kurzemes zvejniekciemā. Netālu no Galvenās ieejas pieejama zīdaiņu pārtīšanas vieta. Riteņbraucējus aicinām izmantot velosipēdu novietni pie muzeja Galvenās ieejas.
Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 31.10.) 3.00 Ls pieaugušajiem, 1.50 Ls studentiem, 2.00 Ls pensionāriem, 1.00 Ls skolēniem, 6 Ls ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Muzeja teritorijas apmeklēšanai no 17:00 līdz 20:00 pieejamas vakara biļetes par 1.00 Ls. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (2.00 Ls). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

Informāciju sagatavoja:
Eva Birzleja
LEBM Izglītības un informācijas nodaļa
eva.birzleja@brivdabasmuzejs.lv, Tālr.67994106

Komentārs par rakstu: Sezonas atklāšana Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!