Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latvijā pieprasīts kļūst veselības tūrisms

26.04.2013

Līdz ar pavasara iestāšanos un veselīga dzīvesveida ekspansiju visā pasaulē, Latvijā strauju popularitāti gan vietējo iedzīvotāju, gan ārvalstu tūristu vidū iegūst veselības tūrisms. Veselības tūrisma attīstību veicina Latvijas dabas daudzveidība, ģeogrāfiskais novietojums pie Baltijas jūras un klimats. Tikpat svarīgs ir plašs atpūtas vietu un dažādu atveseļošanās piedāvājumu klāsts, kā arī daudzveidīga kultūras dzīve.

Armands Slokenbergs, Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktors: „Iestājoties pavasarim, aktuāli ir ne tikai sakārtot vidi sev apkārt, bet arī atjaunot spēkus, veicot fiziskas aktivitātes vai organisma atjaunošanas kūres. Latvijā tiek piedāvāts plašs augstas kvalitātes veselības tūrisma pakalpojumu klāsts par izdevīgu un konkurētspējīgu cenu, salīdzinājumā ar citām Eiropas Savienības valstīm, kur cenas mēdz būt augstākas. Turklāt Latvijā ļoti īsā laikā iespējams baudīt daudzveidīgu atpūtu – ļauties dabas valdzinājumam, dažādām ķermeņa un gara atjaunošanās procedūrām, kā arī baudīt kultūras mantojumu, apmeklējot operu, teātri vai izstādi. Iespēju ir daudz, un to novērtē ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī ārvalstu tūristi, izvēloties Latviju kā veselības tūrisma galamērķi.”

Aktuāli dabas vitamīni, SPA un dabas vērošana

Līdz ar dabu pavasarī no ziemas miera mostas cilvēki un vēlas uzņemt enerģiju, rosīties un atkal būt tuvāk dabai. Tūrisma attīstības valsts aģentūra kampaņas „Atklāj Latviju no jauna!” ietvaros aicina apmeklēt Latvijas skaistākās vietas.

 

Pavasara pirmie vēstneši ir gājputni, kas šobrīd, tradicionālo Putnu dienu ietvaros, vērojami Latvijas lielākajos dabas parkos un rezervātos. Ik gadu Latvijas Ornitoloģijas biedrība rīko putnu vērošanas bezmaksas ekskursijas un pat sacensības. Plašāka informācija par putnu vērošanas vietām Latvijā atrodama http://www.ornitofaunistika.com/kur/index.html. Savukārt 27. un 28. aprīlī notiks ikgadējās CEMEX putnu dienas, vairāk informācijas http://www.lob.lv/lv/aktualitates.php?id=393.

 

Pavasarī organisma spēkus ļauj atgūt tradicionālā bērzu un kļavu sulu tecināšana. Bērza un kļavas sulai ir pavasara dzīvības spēks, kas dod kokam spēku, lai tas augtu un raisītu lapas, tāpat tās dod spēku un enerģiju arī cilvēkiem. Koku sula satur vielas, kam ir liels bioloģiskais spēks, lai pastiprinātu to darbību, sulā var iebērt pašu bērzu pumpurus. Latvijā no bērzu sulām gatavo arī vīnu, šampanieti u.c. dabas produktus, ko iecienījuši gan Latvijas iedzīvotāji, gan ārvalstu tūristi. Par bērzu sulu gatavošanas tradīcijām vairāk arī jaunatklāšanas raidījuma „TE” jaunās sezonas pirmajā raidījumā http://vimeo.com/64370186.

 

Pēdējos gados lielu popularitāti guvuši dažādu sporta veidu maratoni, kas pulcē plašu dalībnieku skaitu gan no Latvijas, gan citām pasaules valstīm. Skriešanas un riteņbraukšanas maratoni, kas tradicionāli norisinās lielākajās Latvijas pilsētās, kļuvuši par neatņemamu sportisku aktivitāti visai ģimenei, kam iedzīvotāji gatavojas savlaicīgi jau agrā pavasarī, uzsākot sporta treniņus. Šogad vairākās Latvijas pilsētās tiek organizēti gan skriešanas, gan velomaratoni, uzzini vairāk par aktīvās atpūtas iespējām www.atklajlatviju.lv.

 

Savukārt organisma un gara atjaunošanai tiek piedāvātas plašās iespējas labākajās SPA viesnīcās un viesu namos, kur ikviens var atrast savām vēlmēm un iespējām vispiemērotāko veselības atjaunošanas piedāvājumu. Dažādas veselības, atjaunošanās un skaistuma SPA procedūras ir nepieciešamas organisma attīrīšanai un pilnīgai ķermeņa un gara atslābināšanai, lai Ziemeļu klimata apstākļos, ilgstoši saglabātu augstas darbaspējas. Latvija piedāvā plašu SPA pakalpojumu klāstu, sākot no mazām lauku viesu mājām, kurās tiek sniegtas ķermeni harmonizējošas un atslābinošas procedūras par pieņemamām cenām, līdz pat piecu zvaigžņu ekskluzīviem SPA. Plašāk par Latvijas SPA piedāvājumu var uzzināt http://www.latvia.travel/lv/raksts/labsajuta-un-spa.

 

Vairāk par veselība tūrisma iespējām Latvijā www.tava.gov.lv un www.atklajlatviju.lv .

 

Informāciju sniedza:

Tūrisma attīstības valsts aģentūra

 

Informāciju sagatavoja:

Maija Dulle-Sūniņa, M.tālr. 28825258

Komentārs par rakstu: Latvijā pieprasīts kļūst veselības tūrisms

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!