Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Smelies prieku Turaidā! - Vasaras sezonas atklāšana

25.04.2013

Atklājot vasaras sezonu, 1. maija pēcpusdienā, Turaidas muzejrezervāts aicina ģimenes ar bērniem, apmeklēt Turaidas vēsturisko centru, lai kopīgi piedaloties Izziņas spēļu darbnīcās, iepazītu vēstures stāstus par Gaujas lībiešiem, Turaidas mūra pils īpašo celtniecības materiālu mālu, izzinātu muižas kalēja amatu un pieskandinātu Dainu kalnu, izdziedot un ieklausoties pavasara prieka dziesmās.

Laikā no 13.00 līdz 17.00 būs iespēja piedalīties interaktīvās izglītojošajās spēlēs, kas atklās daudzveidīgo kultūras mantojumu Turaidas vēsturiskajā centrā.

Plkst. 13.00 – „Kas ir Gaujas lībieši?” ekspozīcijā „Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”
Kas ir Gaujas lībieši? Kāda bijusi lībiešu valoda, dzīvesveids, kādas bijušas viņu vērtības un kas no līvu kultūras saglabājies līdz mūsdienām? Caur spēles tēliem to varēs izzināt dārznieka mājā, iesaistoties seno līvu sanāksmē, lai pieņemtu svarīgus lēmumus nākotnei.

14.00 – 16.00 – Izkal dāvanu muižas smēdē!
Turaidas kalējs Andris Ščeglovs gaidīs jūs smēdē, lai iedrošinātu un palīdzētu izgatavot pašam sev dāvanu, izkaļot to ar kalēja darbarīkiem!

15.00 - Ienāc tautasdziesmu pasaulē Dainu kalnā! – pulcēšanās pie ieejas Dainu kalnā
Dainu kalnā izvietotas tēlnieka Induļa Rankas veidotās skulptūras, kas stāsta par tautasdziesmās atklātajām vērtībām un dzīvesziņu. Piedaloties spēlē, būs iespēja uzzināt, ko vēsta akmens skulptūras, klausīties un dziedāt latviešu tautasdziesmas, iet rotaļās, minēt mīklas un sacerēt jaunas dainas, kopīgi gūstot enerģiju dabas spēku caurstrāvotajā Dainu kalnā.

16.00 - No kā būvēta Turaidas pils?- Turaidas pils pagalmā
Turaidas pils pagalmā būs iespēja uzzināt, kuri ir senākie Turaidas mūra pils ķieģeļi, kā māla būvmateriāli izmantoti viduslaikos un pašiem būs iespēja izgatavot jaunus ķieģeļus, izmantojot īpašas koka formiņas.

Visas dienas garumā būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē „Tūkstošgades stāsts”, kļūstot par pētnieku, pēc norādēm meklējot īpašus objektus un priekšmetus Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijās un pārbaudot savu atjautību un erudīciju vēstures norisēs. Orientēšanās spēles uzdevumus izsniegs Turaidas muzejrezervāta Apmeklētāju centrā. Pils pagalmā būs iespēja mācīties šaut ar loku, bet vērot pavasara atnākšanu varēs dodoties pastaigās pa dabas takām vai lūkojoties Gaujas senielejā no Turaidas pils Galvenā torņa skatu laukuma.

Sveicot visus ar tūrisma vasaras sezonas sākumu, 1. maijā ieejas biļetes Turaidas muzejrezervātā būs ar akcijas atlaidi - ziemas sezonas cenā. Smelies prieku Turaidā!

Anda Skuja
TMR Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja
Tālr. 26572142, e-pasts: san.tmr@apollo.lv
www.turaida-muzejs.lv, Twitter TURAIDAsmuzejs
 

Komentārs par rakstu: Smelies prieku Turaidā! - Vasaras sezonas atklāšana

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!