Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Liepāju tuvākajā laikā apmeklēs vairākas dažādu valstu žurnālistu delegācijas

24.04.2013

Aprīlī un maijā Liepāju un apkārtējos novadus apmeklēs vairākas ārvalstu žurnālistu un tūrisma operatoru delegācijas.

Jau šodien un rīt Liepājas tūrisma piedāvājumu iepazīs viesi no Polijas – masu saziņas līdzekļu, tūrisma aģentūru, ar tūrismu saistītu valsts iestāžu un Latvijas vēstniecības Polijā pārstāvji. Šo vizīti organizē Kurzemes tūrisma asociācija sadarbībā ar Liepājas un Ventspils tūrisma informācijas centriem. Polijas pārstāvju īpašā interese ir atpūta pie jūras, vēsturiskās un kultūras vērtības, kā arī tradicionālā gastronomiskā tūrisma piedāvājums. Polija ir viens no lielākajiem un mums tuvākajiem tūrisma tirgiem. Arī saskaņā ar Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja (LRTIB) apkopotās statistikas datiem poļu tūristi skaita ziņā jau vairākus gadus pēc kārtas stabili turas pirmajā pieciniekā, sastādot vidēji 5 - 7% no kopējā ārvalstu tūristu skaita. Polijas delegāciju pavada Liepājas gide Ingrīda Burģe, kura ar viesiem var sarunāties viņu dzimtajā – poļu – valodā.

Jau nākamajā nedēļā – 3. un 4. maijā Liepājā viesosies Pēterburgas žurnālisti un Autoceļotāju kluba pārstāvji, kuriem Kurzemē ir jau pavisam konkrētas intereses – izveidot autoceļotājiem piemērotu vairākdienu maršrutu, kurā iespējams ne tikai izbaudīt ainavas caur automašīnas logu, bet arī kvalitatīvi un pilnvērtīgi atpūsties visiem auto pasažieriem – gan bērniem, gan vecākiem un arī vecvecākiem. Šī delegācija iepazīs pilsētas kultūrtūrisma piedāvājumu, pludmali, Jūrmalas parku ar aktīvās atpūtas iespējām bērniem un pusaudžiem un Karostu. Liepājas apkārtnē Pēterburgas viesiem ir sagatavota plaša un vispusīga Pāvilostas novada tūrisma piedāvājuma prezentācija, kā arī pa ceļam uz Tukumu, viesi apskatīs Vecpils autotrasi un Piena muižu, kurā lieliski laiku var pavadīt visa ģimene – gan lieli, gan mazi.

Maija vidū ar Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA), Siguldas pilsētas domes, Liepājas pilsētas domes un nacionālās lidsabiedrības „airBaltic” atbalstu Latvijā strādās populārā ASV TV raidījumu producente, autore un vadītāja Ešlija Kolbērna (Ashley Colburn), lai uzņemtu piecus videostāstus par mūsu valsts īpašo pievilcību.

Ešlijas Kolbērnas ceļojumu raidījumi „Wonders of the World” jeb „Pasaules brīnumi” par dažādu valstu pārsteidzošākajām vietām, ir iecienīti ne tikai Savienotajās Valstīs, bet arī daudzās citās zemēs. Kopumā šobrīd „Ashley Colburn Production” raidījumus skatās apmēram 100 miljoni cilvēku.

Ešlijai Kolbērnai veidot raidījumus par Latviju ieteica mūsu valsts goda konsuls ASV Juris Bunķis. „Ashley Colburn Production” radošā komanda filmēs Rīgā, Liepājā un Siguldā.

Liepājā žurnāliste uzturēsies no 16. līdz 19.maijam, un videosižetā par Liepāju plānots ietvert Karostu, akcentēt Liepājas vēsturisko saistību ar Ameriku (pasažieru tvaikoņu līnija no Liepājas uz Ņujorku un Halifaksu), šīs puses amatniecības un gastronomiskās tradīcijas. Filmēšanas grupa iemūžinās arī pavasara lielākos pasākumus – amatniecības un etnomūzikas festivālu „Līvas ciems” un Liepājas Kultūras nakts aktivitātes u.c.

Komentārs par rakstu: Liepāju tuvākajā laikā apmeklēs vairākas dažādu valstu žurnālistu delegācijas

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!