Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Liepājas gidi apgūst iemaņas darbam ar vājredzīgiem un neredzīgiem tūristiem

19.04.2013

Pirms 10 gadiem Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) pirmo reizi organizēja gidu kursus ar mērķi apmācīt un sertificēt gidus, kas kvalitatīvi un atraktīvi iepazīstinātu pilsētas viesus ar Liepājas vēsturi, kultūru, sabiedrisko dzīvi un parādītu ievērojamākos tūrisma objektus. Ik pēc diviem gadiem notiek esošo gidu pārsertifikācija un jauno gidu apmācība, un šobrīd LRTIB var piedāvāt ekskursijas latviešu, krievu, angļu, vācu, franču, poļu un somu valodā.

Tā kā Liepāja izvirzījusies vadošajā pozīcijā Latvijā, veidojot cilvēkiem ar invaliditāti piemērotu infrastruktūru, šogad sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību gidi apgūst iemaņas arī darbam ar vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, kā arī ar cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Liepājniekiem un pilsētas viesiem ar redzes traucējumiem ir izveidots maršruts, kurā iekļauti objekti, kas ir „apskatāmi” ar taustes palīdzību, sadzirdami un sasmaržojami, kā piemēram, Rožu laukums ar reljefā veidotām Liepājas sadraudzības pilsētu zīmēm un iespēju sajust rožu aromātu tveicīgā vasaras dienā, Latvijas mūziķu slavas aleja, Pētertirgus ar sezonai raksturīgām lauku labumu smaržām, Liepājas himnas tēlu skulptūras, pludmale un citi objekti. Arī Liepājas muzejs ir iesaistījies šajā projektā un piedāvā cilvēkiem ar redzes traucējumiem, uzvelkot speciālus cimdus, apskatīt Miķeļa Pankoka kokgriezumu ekspozīciju.

 

Vēl viena tēma, kas šogad tiek aktualizēta Liepājā, ir kino. Sadarbībā ar Liepājas virtuālo kino muzeju gidi ir apguvuši jaunu maršrutu „Liepājas vēsturiskie kinoteātri”, kas turpmāk tiks piedāvāts liepājniekiem un pilsētas viesiem. Pirmā šī maršruta prezentācija notiks 11.maijā tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu ietvaros.

Jau tradicionāli gidu kursu dalībnieki tiekas ar domes pārstāvjiem un diskutē par pilsētas attīstības tendencēm, kā arī piedalās lekcijās par dažādām ar Liepājas un apkārtnes vēsturi saistītām tēmām.

Komentārs par rakstu: Liepājas gidi apgūst iemaņas darbam ar vājredzīgiem un neredzīgiem tūristiem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!