Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) aktīvi popularizē Liepāju kā tūrisma galamērķi Krievijas tirgū.

15.04.2013

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) aktīvi popularizē Liepāju kā tūrisma galamērķi Krievijas tirgū. 2013.gadā LRTIB darbinieki piedalījušies 3 tūrisma izstādēs Krievijā: „MITT” Maskavā, „Отдых без границ. Лето” Sankt Pēterburgā un „Yantour” Kaļiņingradā.

Kopumā jāatzīst, ka interese par tūrisma un atpūtas iespējām Latvijā ir liela. Arvien vairāk izstādes apmeklētāji izvēlas atpūtu ārpus Rīgas un Jūrmalas – ir interese gan par mierīgu atpūtu lauku viesu namos vai brīvdienu mājās, turklāt, plānojot uzturēties tajās ilgāku laiku, pat līdz 3-4 nedēļām, gan arī par iespēju apceļot kādu no Latvijas reģioniem un izbaudīt dažādus tūrisma piedāvājumus. Joprojām ir ļoti liela interese par veselības un dziednieciskā tūrisma piedāvājumu – Krievijas iedzīvotāji interesējas par iespēju uzlabot veselību Latvijas sanatorijās un kūrortos; bet īpašu interesi Sankt-Pēterburgā izraisīja Liepājas Reģionālās slimnīcas sagatavotais ārstniecisko procedūru un ķirurģisko manipulāciju piedāvājums tūristiem.

 

Krievijas tūrisma tirgus ir ļoti liels, un Liepājā viesu skaits no Krievijas ar katru gadu dubultojas. Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja statistikas dati liecina, ka kopš 2010.gada, kad birojā iegriezās 401 Krievijas tūrists (kas sastāda 6.3% no kopējā ārvalstu tūristu apmeklētāju skaita), šis skaitlis ir pieaudzis līdz 1134 apmeklētājiem 2012.gadā (13.8% no kopējā ārvalstu apmeklētāju skaita). Arī pēc naktsmītņu sniegtās informācijas vairāk kā 10% nakšņotāju ir no Krievijas, turklāt viņu uzturēšanās ilgums Liepājā (2.64 diennaktis) krietni pārspēj vidējo rādītāju, bet novados Krievijas tūristi uzturas vēl ilgāk – vidēji 6.36 diennaktis (vidējais ārvalstu tūristu uzturēšanās ilgums pēc novadu sniegtās informācijas ir 2.63 diennaktis).

 

Sarunājoties ar Krievijā notikušo tūrisma izstāžu apmeklētājiem, LRTIB darbinieki noskaidroja, kas ir tās lietas, kas vilina Krievijas iedzīvotājus atpūsties Latvijas reģionos: tas ir svaigais gaiss, miers un klusums, kvalitatīvā pārtika, salīdzinoši lētās izmaksas kvalitatīvam atpūtas piedāvājumam, kā arī tas, ka liela daļa tūrismā strādājošo prot sarunāties krievu valodā.

Tūrisma izstādes „Yantour” laikā Kaļiņingradā, tiekoties ar vietējiem tūrisma operatoriem un žurnālistiem tika iezīmēti plāni turpmākajai sadarbībai. Kā pirmais pasākums paredzama Krievijas Federācijas Kaļiņingradas apgabala tūrisma operatoru un žurnālistu vizīte uz Liepāju šī gada rudenī.

Komentārs par rakstu: Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) aktīvi popularizē Liepāju kā tūrisma galamērķi Krievijas tirgū.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!