Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Vitālija Jermolajeva un Laijas – Lauras Ozoliņas gleznu izstāde

10.04.2013

Aicinām apskatīt Vitālija Jermolajeva mirdzošo gleznu teātri „INNER LIGHT”, kurā aplūkojamas arī Laijas – Lauras Ozoliņas viluzorās mākslas gleznas. Izstāde no 2013.gada 24.marta notiek t/c „Galleria Riga” 5. stāvā Rīgā, Dzirnavu ielā 67. Darba laiks: katru dienu plkst. 10.00–21.00. Ieeja bez maksas.

Laijas – Lauras Ozoliņas daiļrade


Laijas – Lauras Ozoliņas viluzorās mākslas darbi rosina doties neticami tālos ceļojumos Visumā, skatīt daudz plašāku un krāšņāku pasauli sev apkārt un izzināt sevi, lai atklātu, cik daudz vērtību ir katrā no mums. Gleznās attēlots tikai mirklis no kāda nozīmīga procesa, ko iespējams ieraudzīt ar gaismu spēles palīdzību. Mainoties apgaismojumam, kļūst redzami jauni tēli un gleznas iemirdzas citās krāsās un toņos, skatienam atklājot iepriekšējā apgaismojumā neredzamo. Sākot no 1999.gada, Laijas – Lauras Ozoliņas gleznas bijušas apskatāmas daudzās izstādēs Latvijā un citās valstīs – Krievijā, Lietuvā, Vācijā. Gleznas atrodas arī privātkolekcijās ASV, Austrālijā, Baltkrievijā, Dānijā, Indijā, Kazahstānā, Krievijā, Latvijā, Lielbritānijā, Ukrainā un Vācijā. Pozitīvi Laijas – Lauras Ozoliņas gleznas novērtējuši ne tikai izstāžu apmeklētāji, bet arī mākslas kritiķi, veidojot raidījumus par šīm gleznām Latvijas Televīzijā. Gleznās attēlotais izmantots dažādu grāmatu ilustrē�šanai Latvijā un ārvalstīs, kā arī kalendāru un citu iespieddarbu veidošanai. Vairāk ziņu par Laijas – Lauras Ozoliņas daiļradi: www.laija.lv, tālr.: 26545255, 29274626.

 

Vitālija Jermolajeva daiļrade


Visneparastākā Vitālija Jermolajeva gleznu iezīme ir unikālā tehnika, kādā tās veidotas. Mākslinieks to nosaucis par „Inner light” („iekšējā gaisma”). Īpašā apgaismojumā darbi sāk mirdzēt un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits – tās iepriekš it kā slēptais attēlojums. Gleznotājs veiksmīgi apvienojis savu jauno „fluorescento” tehniku ar labākajiem tradicionālās glezniecības paņēmieniem. Gleznām piemīt tā saucamie „dienas” un „nakts” efekti. Dažos darbos abi varianti ir līdzīgi, bet citos atkarībā no gleznotāja iztēles tie ir visai atšķirīgi. Pāreja no dienas uz nakts gleznu var būt ļoti pakāpeniska, piedāvājot skatītājam milzīgu transformējošo tēlu daudzveidību. Vitālija Jermolajeva gleznas ir pārpilnas ar romantiskām asociācijām. Daudzi no viņa darbiem ir kā tilts, kas savieno apziņu ar zemapziņu. Māksliniekam piešķirts patents par fluorescento krāsu sastāvu, ar kurām viņš glezno savas gleznas, un to izgatavošanas paņēmienu. Pirmā izstāde „Inner light” tehnikā notika 2000.gadā mākslas galerijā „Radisson SAS Daugava – Templis”. Pēc tam izstādes notikušas Francijā, Vācijā, Krievijā, Itālijā, Šveicē, Čehijā, Vatikānā, Monako – kopumā vairāk nekā 80 izstādes. Vitālijs Jermolajevs ir Itālijas Katoļu Mākslinieku savienības loceklis. Pēc Vitālija Jermolajeva projekta ir uzbūvēta mākslas galerija Jūrmalā ART Rezidence „Inner light”, kuras īpašnieks viņš ir. Vairāk ziņu par Vitālija Jermolajeva daiļradi: www.jermolajev.lv, tālr.: 29628517, 22327741.

 

Izstādi organizē Kultūras asociācija „Great Amber Way” sadarbībā ar biedrību „Attīstība” un t/c „Galleria Riga”.

Komentārs par rakstu: Vitālija Jermolajeva un Laijas – Lauras Ozoliņas gleznu izstāde

Rīta Saule
16.04.2013 17:59:40
Gleznotāju darbu izstāde ir kā patīkams piedzīvojums visai ģimenei - gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo ļoti saistošs ir arī mūzikas pavadījums un gaismu spēle!
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!