Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lielās dienas tradīcijas Brīvdabas muzejā

13.03.2013

Svētdien, 17. martā, no plkst. 12.00 līdz 16.00 Brīvdabas muzejs aicina uz pavasara atnākšanas svētkiem – Lielo dienu – kopā ar folkloras kopu „Skandinieki”. Muzejā pavasara atnākšanas svētkus - Lielo dienu - svinēsim Gadatirgus laukumā. Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, kā arī vērot un piedalīties putnu būrīšu darināšanā.

Interesentiem būs iespēja darboties ar mālu, veidojot svilpauniekus, bet mazākos apmeklētājus Lībiešu mājās gaidīs radošā darbnīca.
No plkst. 13.00 līdz plkst. 15.00 ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām iepazīstinās folkloras kopa „Skandinieki”. Skandinieku vadībā veiksim dažādus rituālus, gavilēsim putnu kalnā, iesvētīsim un pušķosim šūpoles, apdziedāsimies, iesim rotaļās un spēlēsim spēles, kā arī sacentīsimies. Apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus, dzīparus šūpoļu dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai.
Nāciet ar pūpolzariem un raibi krāsotām olām, bet tie, kas nebūs paspējuši, varēs krāsot raibas olas arī pie mums!

Mūsdienās plaši svinēti svētki ir Lieldienas, kurās krustu šķērsu savijušās tradicionālās folkloras, kristīgās un no citu tautu kultūrām ienākušās tradīcijas. Taču Lielās dienas kā gadskārtu ieražas svinēšanas laiks atšķiras no kristīgajām Lieldienām, kas tiek svinētas par godu Jēzus Kristus augšāmcelšanās laikam.

 

Lielā diena iezīmē laiku, kad diena un nakts ir viena garuma: gaisma uzveic tumsu, dienai kļūstot garākai jeb lielākai par nakti. Iestājas pavasaris. Šogad tas notiks 20. martā, taču saskaņā ar tautas tradīcijām šo notikumu var svinēt veselas trīs dienas.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst.10.00 līdz 17.00. Ieejas biļešu cenas muzejā ziemas sezonā (01.11 – 30.04) 1,50 LVL pieaugušajiem, 1 LVL studentiem un pensionāriem, 0,50 LVL skolēniem, 3 LVL ģimenes biļete ( 2 pieaugušie un 2- 4 skolas vecuma bērni vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas. Ziemas sezonā darbojas bezmaksas stāvvieta.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Dzedule
LEBM Izglītības un informācijas nodaļa
kristine.dzedule@brivdabasmuzejs.lv

Kontaktpersona par pasākuma norisi:
LEBM Kultūras pasākumu organizatore
Eva Birzleja, 67994106
eva.birzleja@brivdabasmuzejs.lv
 

Komentārs par rakstu: Lielās dienas tradīcijas Brīvdabas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!