Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ar klasi uz Jelgavu un tās apkārtni

08.03.2013

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina skolēnus un skolotājus pavasara ekskursijā doties uz Jelgavu, Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu. Bukletā „Ekskursijas skolēniem” apkopti vairāki aizraujoši ekskursiju piedāvājumi, lai skolēni klases ekskursijā patiesi labi pavadītu laiku un iepazītu Jelgavas apkārtni.

Tuvojas pavasaris, kad skolotāji un skolēni sāk plānot, kurp doties klases ekskursijā. Jelgavas reģionālā tūrisma centra izdotais buklets atvieglos ekskursijas plānošanu un sniegs idejas interesantiem maršrutiem. Izvēloties un kombinējot bukletā iekļautos objektus, ir iespējams saplānot vienas dienas ekskursiju uz Jelgavu, Jelgavas novadu vai Ozolnieku novadu. Ekskursijā skolēni uzzinās daudz vērtīgu faktu par Jelgavas un tuvāko novadu vēsturi, atklās amatnieku un vietējo ražotāju darba noslēpumus, iepazīs mūsdienu tehnoloģijas, kā arī aktīvi pavadīs laiku svaigā gaisā.

 

Lai vieglāk noorientēties piedāvājumā, bukletā apkopotie objekti, kas atrodas Jelgavā, ir sadalīti pa kategorijām „Muzeji”, „Ražošana” un „Aktīvā atpūta un izklaide”. Katrs pats var izvēlēties vietu, kas vairāk interesē un, sakombinējot objektus, izveidot maršrutu pa Jelgavu. Ekskursijas ietvaros iespējams uzzināt, kā reiz dzīvojis latviešu teātra tēvs Ādolfs Alunāns, iepazīt modernas tipogrāfijas darbu vai pavadīt aktīvu pēcpusdienu brīvdabas atrakciju laukumā.

Uz tuvākajiem novadiem tiek piedāvāti trīs jau gatavi ekskursiju maršruti. Ekskursija „Iespaidiem bagāta diena Ozolnieku novadā!” aicina apskatīt seno motociklu muzeju Ozolniekos, pavadīt laiku ar draudzīgajiem ponijiem un citiem pundurdzīvniecieņiem mini zoo „Zemgales poniji”, uzzināt kazas piena pārstrādes procesu un tikties ar kaziņām fermā „Līcīši”, kā arī satikt Raganu un Muižkundzi dzīvnieku patversmē „Ķepu ķepā”.

 

Izbraucot maršrutu pa Jelgavas novadu „Karavīru piedzīvojumi un garda maize!”, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina apmeklēt briežu dārzu, veikt īpaši slepenus un atraktīvus uzdevumus Ziemassvētku kauju muzejā „Mangaļi”, uzkāpt 27 metrus augstā skatu tornī un nodegustēt svaigi ceptu maizi ceptuvē „Lāči”.

Maršruts „Stāstiem un piedzīvojumiem pilna diena dabā!” ved uz Jelgavas novada ziemeļu pusi. Ekskursijas ietvaros skolēni var doties uz Lielplatones muižu, kurā tiks stāstītas muižas leģendas un izbraukt ar zirga pajūgu. Turpinājumā jautru un aktīvu dienu dabā iespējams pavadīt Vilces dabas parkā, kur apskatāma Vilces muiža un ir iespējams izstaigāt Barona taku, atpazīt zvēru pēdas un noslēgumā sarīkot pikniku Zaķu pļavā, ko uzrauga pļavas saimnieks Garausis Zaķis.

Buklets „Ekskursijas skolēniem – Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā” latviešu un krievu valodās bez maksas ir pieejams Jelgavas tūrisma informācijas centrā (atrodas Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa 1.stāvā), kā arī tiks izplatīts Jelgavas pilsētas un apkārtējo novadu skolās.


Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Ar klasi uz Jelgavu un tās apkārtni

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!