Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Turaidas muzejrezervāta ceļvedis lasāms arī virtuāli

06.03.2013

No marta sākuma saturiski un ilustratīvi bagātā grāmata “Turaidas vēsturiskais centrs. Ceļvedis. Turaidas muzejrezervāts” lasītājiem pieejams arī virtuālā formātā. Virtuālā grāmata atrodama muzejrezervāta mājas lapā www.turaida-muzejs.lv sadaļā – “Plāno apmeklējumu”, izvēlnē “Ceļvedis”, kā arī to var lasīt, apskatot sadaļu “Publikācijas”. Turaidas muzejrezervāts ir pirmais muzejs Latvijā, kurš šobrīd piedāvā savu sagatavoto un publicēto grāmatu pilnā formātā lasīt arī interneta vidē.

Virtuālā grāmata par Turaidas vēsturisko centru un muzejrezervāta piedāvājumu vizuāli veidota, to pielīdzinot reālajam iespieddarbam, kas pagājušajā gadā izdots latviešu, krievu un angļu valodā un ir iegādājams Turaidas muzejrezervāta Apmeklētāju centrā. Izmantojot piedāvātās iespējas, virtuālo grāmatu var pārlapot izšķirstot katru lapu, gluži kā reālu grāmatu, pie tam, ieslēdzot skaņu, dzirdams arī patīkamais lapaspušu pāršķiršanas troksnis. Grāmatas lietotāji ērtākai lasīšanai var izmantot papildus rīkus – blakus informācijai atvērt satura rādītāju, ieslēgt pilnekrāna režīmu, kā arī palielināt tekstu katrai lapai atsevišķi.

 

Virtuālais Turaidas muzejrezervāta ceļvedis ievietots arī muzejrezervāta mājas lapas angļu un krievu valodas informācijas blokos, tādējādi sniedzot iespēju to lasīt interesentiem no visas pasaules, piesaistot uzmanību Turaidas vēsturiskajam centram un vairojot potenicālo tūristu vidū vēlēšanos apskatīt muzeja ekspozīcijas klātienē un baudīt īpašo kultūrtelpas valdzinājumu Turaidā.

 

Grāmata “Turaidas vēsturiskais centrs. Ceļvedis. Turaidas muzejrezervāts” sniedz priekšstatu par Turaidas vēsturisko centru un tajā esošajām ēkām – pieminekļiem. Grāmatā apkopota izsmeļoša informācija par Turaidas muzejrezervāta 38 ekspozīcijām, kas šobrīd izvietotas gan telpās, gan brīvdabā. Grāmata papildināta ar krāšņu fotoattēlu materiālu un ir veiksmīgi izmantojama gan kā ceļvedis, iepazīstot Turaidas muzejrezervāta piedāvājumu, gan arī kā informatīvs materiāls par Turaidas vēsturiskā centra veidošanos un attīstību Latvijas un Eiropas vēstures kontekstā. Ceļvedis secīgi iepazīstina ar Turaidas vēsturiskā centra notikumiem tūkstoš gadu garumā un sniedz priekšstatu par vienīgo muzejrezervātu Latvijā.


Anda Skuja
TMR Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja
Tālr. 26572142
E-pasts: san.tmr@apollo.lv
www.turaida-muzejs.lv

Komentārs par rakstu: Turaidas muzejrezervāta ceļvedis lasāms arī virtuāli

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!