Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

„Siguldas Minerālūdens” saņēmis Latvijas Diētas ārstu asociācijas novērtējumu

02.01.2013

SIA „Siguldas Minerālūdens” dabīgie minerālūdeņi „Sigulda” un „Turaida” ir saņēmuši Latvijas Diētas Ārstu asociācijas novērtējumu, kas veikts pamatojoties uz SIA „Latvijas Sertifikācijas centrs” laboratorijas testēšanas pārskatu datiem.

Latvijas Diētas Ārstu asociācija ir atzinusi, ka dabīgais gāzētais minerālūdens „Sigulda” izmantojams gremošanas orgānu slimību (gastrīti ar pazeminātu sālsskābes sekrēciju, žults pūšļa diskinēzijas u.c.) ārstēšanā un tas ir derīgs šķidruma atjaunošanai organismā pēc  smagas fiziskas slodzes, kā arī caurejas un vemšanas izraisītas dehidrācijas koriģēšanai. Tomēr, sakarā ar augsto nātrija un hlora koncentrāciju, tā lietošanā jāievēro mērenība, paaugstināta asinsspiediena, sirds asinsvadu slimību, kā arī aptaukošanās gadījumos.

 


Savukārt dabīgais negāzētais minerālūdens „Turaida” pēc minerālvielu sastāva piemērots ikdienas lietošanai kā dzeramais ūdens bez ierobežojumiem apjoma ziņā. Latvijas Diētas Ārstu asociācija norāda, ka minerālūdens sastāvā ietilpst gan kalcijs, gan magnijs, un tas satur maz nātrija un hlora, tādēļ tā lietošana ieteicama arī asinsvadu slimību, paaugstināta asinsspiediena un aptaukošanās gadījumos. Kopumā dabīgais minerālūdens „Turaida” vērtējams kā veselīgs produkts, kas lietojams ikdienas uzturā bez ierobežojumiem gan pieaugušajiem, gan bērniem.
Minerālūdens ieguve un pildīšana PET pudelēs tika atsākta 2011.gadā. Minerālūdens tiek iegūts Gaujas Nacionālā parka teritorijā no diviem urbumiem: dabīgo minerālūdeni „Sigulda” ar minerālvielu saturu 3,1 - 3,6 g/l iegūst no 462 metru urbuma, savukārt, dabīgo minerālūdeni „Turaida” ar minerālvielu saturu 0,3 - 0,4 g/l iegūst no 272 metru urbuma.

 

 

Šobrīd Latvijā ir reģistrēti sertificēti tikai pieci minerālūdens avoti, tajā skaitā Sigulda - Nr.DB 6398 un Turaida Zegevold - Nr.DG 6393.

Dabīgais minerālūdens „Sigulda” un „Turaida” nopērkams pārtikas veikalu tīklos visā Latvijā, kā arī uzņēmuma ražotnē – Siguldā, P.Brieža ielā 111c.


 

Komentārs par rakstu: „Siguldas Minerālūdens” saņēmis Latvijas Diētas ārstu asociācijas novērtējumu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!