Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs aicina ieskandināt Ziemas saulgriežus

13.12.2012

Šo svētdien, 16.decembrī, Brīvdabas muzejs aicina ieskandināt Ziemas saulgriežus. Ziemas saulgriežus Brīvdabas muzejā ieskandināsim ar bluķa vilkšanu, dziesmām un dejām folkloras kopu vadībā, kā arī svētku tirdziņu.

Plkst.13.00 no Galvenajiem vārtiem sāksies bluķa vilkšana folkloras kopas „Rija” vadībā. Plkst. 13.30, pēc atjaunotā „Sluju” darvas cepļa atklāšanas un bluķa dzēriena baudīšanas, bluķi vilksim uz Kurzemes sētu un tālāk – uz Vidzemes sētu, lai plkst.15.00 to sadedzinātu ugunskurā kopā ar visām šai gadā piedzīvotajām likstām un nelaimēm.

 

No plkst.12.00 līdz 16.00 gar galveno ceļu darbosies amatniecības izstrādajumu tirdziņš, kurā būs iespējams iegādāties gan tradicionālas, gan neparastas dāvanas. Ja tomēr tirdziņā neatradīsiet kāroto, radošajās darbnīcās Izstāžu zālē un Kurzemes sētā dāvaniņas varēsiet pagatavot pašu rokām. Tur taps dekori no čiekuriem, puzuri un citi rotājumi, tiks lietas sveces un gatavoti kosmētikas līdzekļi. Laimes liešanas darbnīca darbosies Mērsraga smēdē.

 

Lai aukstums nebiedē – no tā pasargās ne vien jestra dancošana, bet arī ugunskurs, karsta tēja Kurzemes manteļskurstenī un Vidzemes slietenī, un silta maltīte Priedes krogā.

Sākot ar šo nedēļas nogali, muzejā atsāks darboties slēpošanas trases sadarbībā ar aktīvās atpūtas centru „Eži”. Aicinām ņemt līdzi savas slēpes, vai brīvdienās iznomāt tās slēpju nomā, stāvlaukuma pie Galvenajiem vārtiem.

Ziemas saulgrieži latviešiem ir prieka un līksmības svētki, svinot gaismas uzvaru pār tumsu, jo pēc gada garākās nakts saule atkal griežas uz pavasara pusi. Šai laikā ļaudis mēdza ap savām mājām vilkt bluķi, sakopojot tajā visu aizejošā gada grūtumu un ļaunumu, un beigās sadedzinot to ugunskurā.Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440.
Muzejs apmeklētajiem atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.
Ziemas sezonā (līdz 30.04.) ieejas maksa muzejā 1.50 LVL pieaugušajiem, 1 LVL studentiem, 0.50 LVL skolēniem, pensionāriem, 3.00 LVL ģimenēm (2 pieaugušie un 2–4 bērni vecumā līdz 18 gadiem). Bezmaksas ieeja pirmskolas vecuma bērniem un visu grupu invalīdiem.

 


 

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs aicina ieskandināt Ziemas saulgriežus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!