Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ziemas saulgriežu svētki Pokaiņos

12.12.2012

22. decembrī plkst. 14.00 Pokaiņos tiks svinēti Ziemas saulgrieži. Piekopjot mūsu senču tradīcijas, svinības būs īsti latviskā garā.

Laikā, kad nakts ir visgarākā, bet diena - visīsākā gadā, katrs ar savu pagalīti tiek aicināts veidot ugunskuru, lai saulīte atkal pagrieztos vairāk uz mūsu pusi.
Ziemas saulgriežu svinētāji varēs atdot visas ne-dienas, ne-laimes un ne- veiksmes liesmām kopā ar bluķi. Tāpat ikviens varēs vienoties svētbrīdī Ugunij un Saulei. Pie ugunskura malkosim Pokaiņu tēju, našķosimies ar medu un kādu pašmāju kārumu. Par muzikālo priekšnesumu - dejām, rotaļām un mīklu minēšanu, rūpēsies folkloras kopa „ Puduris”. Eglīti mežā rotāsim ar līdzpaņemtajiem kārumiem (burkāniem, āboliem, kartupeļiem vai ko citu). Lai svētku noskaņu varētu aizvest uz mājām, katrs varēs izveidot savu Puzuri (materiāli būs uz vietas).

 


Mūsu senčiem Ziemas saulgriežos valdīja īsta līksmība, jo gaismas uzvara pār tumsu ir lieli svētki. Turklāt, kopīgi radītā gaišā noskaņa palīdz saulītei daudz vieglāk rast atpakaļ ceļu uz mūsu pusi.
Uz tikšanos Pokaiņos!

Komentārs par rakstu: Ziemas saulgriežu svētki Pokaiņos

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!