Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aicina baudīt ziemas priekus Dobelē kopā ar dižajiem sniegavīriem.

06.12.2012

Dobele ir Latvijā vienīgā vieta, kur jau trešo gadu pilsētas laukumos var satikties ar augumā varenajiem, savdabīgajiem sniegavīriem.

Ar katru gadu brango, 3 metrus garo Sniegavīru saime aug plašumā, un šogad tajā ir 40 sarkandeguņu. Jau pazīstamajiem tēliem – lustīgiem muzikantiem, slēpotājiem un hokejistiem, ģimenītei ar sniega bērniņiem – šoziem piepulcējies arī karaļu pāris ar bruņinieku, tēlnieks, gleznotājs un dzejnieks, daži no tiem pat 5 m garumā. Tos ir veidojuši mākslinieki Agnese Rudzīte, Inta Berga, Jānis Bergs un vācu tēlnieks Markuss Murovskis.

 


Tā kā sniegavīru izgatavošanā ir izmantoti Dobeles uzņēmumu – tenapora ražotāja SIA "Tenax" un sveču ražotāja SIA "Baltic Candles Ltd" – materiāli, tiem nav jābaidās no atkušņa un lietus. Ar Sniegavīriem Dobelē varēs tikties līdz pat februārim.
Lai ziemas diena Dobelē būtu piepildītāka, pēc pastaigas varēsiet izvēlēties kādu no Dobeles Novadpētniecības muzeja ziemas programmām. Grupām tiek piedāvāti "Pilsdāmu ziemassvētki" un "Ziemassvētki latviešu sētā".

 


Senās amatu prasmes un pašiem iemēģināt roku aušanā, adīšanā vai filcēšanā var Dobeles Amatu mājā. Te saimes istabā, iepriekš piesakot savu apciemojumu, var cienāties ar tikko ceptām pankūkām un zāļu tēju.
Ziemas našķu programmu Dobeles ciemiņiem ir sagādājis selekcionāra Pētera Upīša muzejs. Garšīgos ābolus, augļu sulas un sukādes varēsiet ne tikai degustēt, bet arī iegādāties paņemšanai līdzi uz mājām.

 


Ja Dobeles piedāvājumu iepazīstot, sāks krēslot īsā ziemas dienas, pēc sveču siltās liesmiņas jādodas uz sveču ražotni "Baltic Candles LTD".
Detalizētāka informācija par ziemas piedāvājumu un citiem apskates objektiem Dobelē un apkārtnē pieejama Dobeles novada Tūrisma informācijas centrā.


Vairāk informācijas interneta vietnē www.dobele.lv

Komentārs par rakstu: Aicina baudīt ziemas priekus Dobelē kopā ar dižajiem sniegavīriem.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!