Sestdiena, 13. Aprīlis, 2024
Egils, Egīls, Nauris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lietuvas iedzīvotāji brīvdienās aktīvi izmantojuši iespēju slēpot uz Latvijas kalniem

17.02.2010

Aizvadītajā nedēļas nogalē un darba nedēļas sākumā, izmantojot Lietuvas valsts atjaunošanas dienas brīvdienas, vairākās Latvijas slēpošanās trasēs Lietuvas iedzīvotāju skaits pārsniedzis pašmāju slēpotājus.

Nedēļas nogalē un arī pirmajās šīs nedēļas darba dienās aptuveni 80% līdz 90% slēpotāju Sauleskalnā un Gaiziņkalnā ir bijuši lietuvieši.

Gaiziņkalna slēpošanas trašu "Lielais Golgāts" un "Mazais Golgāts" pārstāvis Juris Stradiņš informēja, ka lietuvieši savās brīvdienās Latvijā uz Gaiziņkalnu ieradušies uz vairākām dienām ar visu ģimeni, izbaudot ne tikai slēpošanu, bet arī pirts, naktsmājas un ēdināšanas pakalpojumus.

Arī Sauleskalnā šajās dienā bijis vērojams lietuviešu pieplūdums, kuri slēpot izvēlējušies gan vienu dienu, gan arī vairākas dienas ar nakšņošanu Sauleskalna piedāvātajās naktsmītnēs.

"Žagarkalna" administratore Zane Lūkina atklāja, ka Žagarkalns jau iepriekš bija gatavojies, ka šajās brīvdienās kalnu varētu apmeklēt vairāk lietuviešu.

"Mēs bijām jau gatavojušies, ka brīvdienās varētu būt lielāks apmeklētāju skats, taču, neskatoties uz mūsu gatavošanos, brīžiem mums aptrūkās slēpju, taču sniega dēļi bija pietiekamā daudzumā," sacīja Lūkina. "Lietuvieši šajās dienās dominē uz kalna. Iespējams, ka būs arī pārsniegts kāds rekords apmeklētāju skaita ziņā."

Savukārt Ventspilī esošās "Lemberga hūtes" pārvaldnieks Nauris Tālbergs, stāstīja, ka Kurzemes pusē šajās brīvdienās nav novērota lielāka kaimiņvalstu iedzīvotāju interese par slēpošanu nekā citās dienās, tomēr arī "Lemberga hūtes" slēpošanas trasēs šajās dienās no visiem apmeklētājiem aptuveni 30% bijuši tieši slēpotāji no Lietuvas.

Slēpošanas trašu pārstāvji novērojuši, ka pēdējā laikā slēpotāji aizvien vairāk izmanto nevis slēpošanas trasēs pieejamos inventārus, bet gan ņem līdzi paši savas slēpes.

Pateicoties šā gada ziemai, Latvijas slēpošanas trases pārstāvi par apmeklētāju tūkumu šajā sezonā nesūdzas. Lūkina atklāja, ka šajā sezonā apmeklētāju skaits pārspējis visas iepriekš izteiktās optimistiskās cerības. Par slēpotāju trūkumu nesūdzas arī Stradiņš, vēstot, ka slēpotāju skaits, neskatoties uz grūtajiem apstākļiem valstī, nav īpaši samazinājies salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.

Slēpošanas trašu īpašnieki pieļauj iespēju, ka slēpot gribētāji šogad tā vietā, lai brauktu slēpot uz ārvalstīm, izvēlas palikt Latvijā, izbaudot vietējos kalnus.

Slēpošanas trašu īpašnieki pieļauj arī iespēju, ka šogad ziemas sezona uz kalniem ilgs līdz pat marta beigām vai pat aprīļa sākumam.

Komentārs par rakstu: Lietuvas iedzīvotāji brīvdienās aktīvi izmantojuši iespēju slēpot uz Latvijas kalniem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!