Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latgales plānošanas reģiona stends "Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē starptautiskajā tūrisma izstādē'' Balttour 2010 saņem ALTA diplomu Draudzīgākie partneri

11.02.2010

Latgales 19 novadi, kā arī pilsētas Daugavpils un Rēzekne, kopā ar Utenas apriņķa (Lietuva) un Vitebskas apgabala (Baltkrievija) tūrisma speciālistiem no 5.līdz 7.februārim piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2010” 120 m2 lielā stendā, kas bija plašākais stends izstādē.


Foto: atputasbazes.lv

Latgales novadu un Utenas apriņķa speciālisti piedalījās izstādē Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam projekta WATER JOY „Uz ūdens resursiem balstītā kopējā tūrisma piedāvājuma radīšana Latgales reģionā un Utenas apriņķī” ietvaros, pozicionējot abus reģionus kā vienotu tūrisma galamērķi. Šo projektu realizē Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Latgales reģiona attīstības aģentūru un Utenas apriņķa administrāciju. Baltkrievijas kolēģi kopīgā stendā šogad pievienojās pirmo reizi INTERREG III B projekta „Bella Dvina - ceļojums cauri robežām, atklājot rietumu Daugavas reģiona kultūru un dabu” ietvaros. Šo projektu realizē Polockas pilsētas izpildkomiteja sadarbībā ar Latgales reģiona attīstības aģentūru.

Latgales tūrisma speciālisti sadarbībā ar Utenas apriņķa tūrisma speciālistiem izstādes dalībniekiem prezentēja projekta WATER JOY ietvaros izdoto brošūru „Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē un Aukštaitijā” , kas izdota latviešu/lietuviešu un krievu/angļu valodās ar Baltijas ezeru zemes karti pielikumā. Šī brošūra ieguva lielu popularitāti stenda apmeklētāju vidū, tā bija pieejama izstādes apmeklētājiem bezmaksas. Izstādes laikā tika izdalīts vairāk nekā 3000 tūkst. šīs brošūras eksemplāru. Izstādes dalībniekiem tika piedāvātas arī 10 jaunu pārrobežu (Latgale – Aukštaitija) maršrutu kartes - “Baltijas Ezeru zeme gardēžiem”, “Iepazīsti Baltijas Ezeru zemi caur amatu tradīcijām”, „Pa Baltijas Ezeru zemes sniegotajiem pakalniem”, „Iepazīsti kultūrvēstures daudzveidību pie ES robežas”, „Svētceļojumā pa Baltijas Ezeru zemi”, „Tavas zaļās brīvdienas Baltijas Ezeru zemē””, „Labsajūta Baltijas Ezeru zemes burvībā”, „Izbaudi Baltijas Ezeru zemes veldzējumu”, „Piedzīvojumu un aktīvais tūrisms Baltijas Ezeru zemē”, “Laimes loks – nostāsti un teikas”. Papildus stenda apmeklētājiem tika piedāvāta Latgales reģiona un Utenas apriņķa kopējā karte ar informāciju par projekta WATER JOY ietvaros labiekārtotajām atpūtas vietām un infrastruktūru to tuvākajā apkārtnē.

Sadarbībā ar Baltkrievijas kolēģiem Latgales tūrisma speciālisti projekta BELLA DVINA ietvaros ir izstrādājuši 5 tematiskus pārrobežu maršrutus kopējā tūrisma galamērķa Dvinas/Daugavas upes krastos iepazīšanai un izbaudīšanai. Latgales-Baltkrievijas stendā tika prezentēti ūdenstūrisma maršruti, kas dos iespēju ceļot ne vien pa mūsu likteņupi Daugavu, kas kaimiņzemē nes Dvinas vārdu, bet arī pa citām abu reģionu upēm un ezeriem. Stenda apmeklētāju uzmanību piesaistīja arī maršruti, kas aicina iepazīt latgaļu un baltkrievu svētvietas, skaistākos un vērtīgākos kultūrvēstures objektus, izbaudīt nacionālos ēdienus un tradīcijas, piedalīties kopīgi dažādos nacionālajos pasākumos. Papildus izdota un prezentēta Latgales reģiona un Vitebskas apgabala kopējā karte, kur atzīmēti 30 TOP objekti un 5 maršruti, ievietotas pilsētu centru kartes, kā arī detalizēta informācija par naktsmītnes iespējām un cita tūristiem noderīga informācija.

Kā allaž Latgales stendā kopā ar tūrisma speciālistiem piedalījās arī Latgales novadu amatnieki - Latgales mākslas un amatniecības centrs no Līvāniem, Ludzas amatnieku centrs no Ludzas, Maizes muzejs no Aglonas, keramiķis Valdis Pauliņš un ZS „Kurmīši” ar ārstniecības tēju degustācijas iespējām no Krāslavas novada, ZS „Apkalnmājas” ar ādas izstrādājumiem un Gunārs Igaunis ar mūzikas instrumentu darbnīcu no Rēzeknes novada.

Izstādes apmeklētāji šogad novērtēja Latgales kopīgo stendu ar lietuviešu un baltkrievu partneriem, kā visdraudzīgāko stendu ar plašu jauno tūrisma materiālu klāstu un jauniem tūrisma piedāvājumiem. Bet izstādes nobeigumā Latvijas Tūrisma Aģentu Asociācija (ALTA) pasniedza Latgales stendam diplomu „Draudzīgākie partneri”.
 

Komentārs par rakstu: Latgales plānošanas reģiona stends "Tavas skaistākās brīvdienas Latgalē starptautiskajā tūrisma izstādē'' Balttour 2010 saņem ALTA diplomu Draudzīgākie partneri

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!