Piektdiena, 19. Aprīlis, 2024
Vēsma, Fanija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Vērtēs iespēju PVN viesnīcām samazināt no 21% uz 10%

01.02.2010

Finanšu ministrija (FM) nedēļas laikā sagatavos savu atzinumu par iespēju pievienotās vērtības nodokli (PVN) viesnīcām samazināt no 21% uz 10%, žurnālistus informēja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).

Šodien koalīcijas partiju sēdē Tautas partija (TP) izteikusi šādu ierosinājumu un "teorētiski to varētu atbalstīt, lai arī manevra iespējas nav plašas", sacīja Dombrovskis.

Pēc tam, kad tiks saņemts FM atzinums, vēlreiz par PVN samazināšanu viesnīcām tiks lemts koalīcijas padomē.

TP rosina samazināt PVN arī medikamentiem, taču šis priekšlikums varētu negūt atbalstu, jo jau tagad medikamentiem ir PVN samazinātā likme, norādīja Dombrovskis.

TP frakcijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece žurnālistiem sacīja, ka ieguvumi no PVN samazināšanas būs daudz lielāki nekā varbūtējie valsts budžeta zaudējumi.

TP frakcijas konsultante Sarmīte Kolāte aģentūrai LETA norādīja, ka partijas valde pauž gandarījumu par koalīcijas partiju principiālo atbalstu sagatavotajam likumprojektam.

Saskaņā ar viņas teikto pēc papildus aprēķinu sagatavošanas Finanšu ministrijā dokuments jau nākamnedēļ tiks virzīts pieņemšanai Saeimā.

Latvija šogad zaudējusi konkurētspēju konferenču tūrisma jomā, iepriekš intervijā biznesa informācijas portālam "Nozare.lv" sacīja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu konferenču jomā Latvija zaudējusi vairāk nekā 130 lielus pasākumus, sacīja Naglis.

Viņš arī atzīst, ka pasākumus, kas Latvijai "gājuši gar degunu", ieguvusi kaimiņvalsts Igaunija. "12% PVN likmes starpība ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tas tā ir noticis," atzīst Naglis.

Asociācijas vadītājs atzīst, ka tas noticis, neraugoties uz to, ka konferenču un semināru tūrisms pamatā saistīts ar aviācijas nozares sasniegumiem.

"Kopumā rīkot pasākumu Latvijā ir dārgāk, jo mums ir augstāka PVN likme, dārgāka elektrība un gāze, augstāks akcīzes nodoklis, vienīgi maksa par elektrību mums ir līdzīga kā Igaunijā, pārējās pozīcijās mēs igauņiem zaudējam vienos vārtos," norāda Naglis. 
 

Komentārs par rakstu: Vērtēs iespēju PVN viesnīcām samazināt no 21% uz 10%

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!