Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Eksperti: Latvijas apceļošana šogad būs populāra, neizmantojot lauku tūrisma pakalpojumus

25.01.2010

Latvijas apceļošana šogad būs populāra, neizmantojot lauku tūrisma pakalpojumus, atzina aptaujātie tūrisma nozares eksperti.

Ceļojumu aģentūras "Latvia Tours" direktore Ieva Keiša atzīst, ka šogad Latvijas iedzīvotāji, visticamāk, pievērsīsies dzimtās zemes apceļošanai, bet ne tādā izpratnē, kā nozare sagaidīja 2009.gadā. "Tas drīzāk varētu būt ļoti ekonomisks atpūtas veids ar teltīm vai nakšņošanu kempingos, kur izmantoto maksas pakalpojumu skaits ir visai neliels," atzīst Keiša.

 

Tūrisma kompānijas "Kaleva Travel" mārketinga direktors Pauls Gusts norāda, ka tūrisma nozarei primāri būtu jādara viss, lai saglabātu iedzīvotājiem vispār vēlmi ceļot vai nu pa Latviju, vai uz ārzemēm. Eksperts atzīst, ka svarīgs priekšnosacījums tam ir cena un piedāvājuma kvalitāte un piedāvājumam jāmotivē vietējos iedzīvotājus izvēlēties lauku viesnīcas vai viesu namus, nevis doties vienas dienas izbraucienos.

Tūrisma nozares konsultants Aigars Smiltāns prognozē, ka 2010.gads lauku tūrisma mītnēm īpaši neatšķirsies no 2009.gada, kā rezultātā cenu samazinājums ir loģisks solis, jo visā valstī naktsmītņu cenu līmenis ir krities.

 

Smiltāns arī prognozē, ka 2010.gadā samazināsies "Lauku ceļotāja" nozīme un veikto rezervāciju skaits, jo palielināsies lauku naktsmītņu tiešā pārdošana. "Lauku naktsmītnes veiksmīgi izmanto visus pieejamos interneta resursus, kā, piemēram, vietējo pašvaldību mājaslapu tūrisma sadaļas, reģionālos tūrisma informācijas centrus un citas, tādējādi samazinot "Lauku ceļotāja" nozīmi un nepieciešamību," atzīst eksperts.

Viesnīcas "Hotel Bergs" direktore Iveta Sprūdža pauž, ka vietējo iedzīvotāju vēlmi apceļot savas dzimtenes kultūras vērtības veicinās Latvijas Piļu un muižu asociācijas rīkotā akcija "Apceļosim Latvijas pilis!" un liela nozīme būs arī "Balttour" izstādei februāra sākumā, jo interese noteikti būs liela par tūrisma iespējām tieši Latvijas provincē.

 

Sprūdža atzīst, ka šogad un tuvākajos pāris gados noteicošais arī lauku tūrisma jomā būs pakalpojuma sniedzēja attieksme - viesmīlība - un cena, kā arī papildu pakalpojumu klāsts, kas, pirmkārt, ir jau iekļauts cenā, un, otrkārt, to var saņemt par papildu samaksu uz vietas vai tuvākajā apkārtnē, tādējādi paildzinot viesu uzturēšanos.

Kā ziņots, vidēji cenas Latvijas lauku tūrisma mītnēs pērn samazinājušās par 30%, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" pārstāve Antra Damberga.

 

"Cilvēki joprojām atpūšas laukos brīvdienās vai svin svētkus, taču tērē tam daudz mazāk naudas, izvēloties mazāk pakalpojumu. Līdz ar to kopējie ienākumi lauku tūrisma saimniekiem samazinās - vidēji par 35%," norāda asociācijas pārstāve.

Vislielākās pārmaiņas Latvijas lauku tūrisma jomā izjūt uzņēmumi, kas orientēti uz lielo pasākumu apkalpošanu (kāzas, sporta spēles līdz 1000 dalībniekiem), kā arī tie, kas kļūdījušies, paredzot neadekvāti lielu noslogojumu ilgtermiņā un ņemot nesamērīgi lielus kredītus.

 

Savukārt Latvijā patlaban pieprasītāki ir viesu nami ģimeņu atpūtai vai nelielām draugu grupām, kuri garantē kvalitāti par klientam pieņemamu cenu, norāda asociācija.

Asociācijas apkopotā informācija liecina arī par to, ka nevar izdarīt secinājumu, ka patlaban atpūtu laukos Latvijas iedzīvotāji izvēlas ārzemju ceļojumu vietā.

 

"Pagājušajā gadā vietējā tirgū bija vērojams zināms apjukums. Cilvēki tērēja naudu ļoti piesardzīgi un nogaidoši. Šobrīd daudzi atkal ir gatavi tērēt naudu atpūtai, ja piedāvājums atbilst interesēm. Tā secināt ļauj kaut vai fakts, ka šoziem slēpošanas trasēs redzams iepriecinoši liels noslogojums," atzīst Damberga.

Komentārs par rakstu: Eksperti: Latvijas apceļošana šogad būs populāra, neizmantojot lauku tūrisma pakalpojumus

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!