Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tapusi netradicionāla izstāde "Koks un metāls"

24.01.2010

Apvienojoties diviem pieredzējušiem māksliniekiem, dabiska koka formu apstrādes meistaram Harijam Stradiņam un kalējam Jānim Vaivodam, tirdzniecības centrā „Mols” tapusi savdabīga izstāde „Koks un metāls”. Izstāde bez maksas apskatāma ikvienam „Mola” apmeklētājam.

„Tirdzniecības centri jau sen cilvēkiem piedāvā ne tikai iepirkšanās iespēju, tie kļuvuši arī par izklaides un brīvā laika pavadīšanas vietu. Tieši tādēļ arī „Mols” regulāri rod jaunas iespējas savus klientus pārsteigt ar interesantām lietām. Izstāde „Koks un metāls” ir interesanta ar to, ka parāda, cik pārsteidzošu rezultātu mākslinieks var panākt ar izdomu un savu roku darbu. Turklāt šis unikālais rezultāts ir arī praktiski pielietojams,” stāsta Lelde Gangnuse, tirdzniecības centra „Mols” menedžere.

 Abu mākslinieku kopdarbā aplūkojami romantiskas, jūgendstila, brīvas un pat neierastas formas Jāņa Vaivoda kalumi, kas pieskaņoti Harija Stradiņa neierasto formu mēbelēm un interjera priekšmetiem. Lai arī mākslinieku darbi ir netradicionāli, tie var iedvesmot ikvienu izstādes apmeklētāju uz jaunām vēsmām arī savā mājoklī.

 Harijs Stradiņš ir koka apstrādes meistars ar vairāk kā desmit gadu pieredzi. Pats Harijs savu darbu sauc par sadarbību ar koku kā dabas elementu mēbeļu un dizaina priekšmetu radīšanā, izmantojot to pilnīgi – no saknes līdz galotnei. Harija Stradiņa veidotajās mēbelēs svarīga ir katra sastāvdaļa, kas ar savu dabas veidoto formu ietilpst mēbeles koptēlā. Tas nozīmē arī to, ka katra mākslinieka veidotā mēbele vai dizaina priekšmets ir neatkārtojams un unikāls.

Jānis Vaivods ir pieredzējis kalējs. Viņa darinātie metāla priekšmeti rotā ne vienu vien māju un pagalmu. Arī Jāņa Vaivoda darbiem raksturīgi netradicionāli risinājumi un neatkārtojams rezultāts. Viņš gatavojis gan greznas kāpņu un balkonu margas, gan gaismas ķermeņus, karogu turētājus, svečturus, kamīnu apkalumus, gan tādus apjomīgus darbus kā vārtus.

Komentārs par rakstu: Tapusi netradicionāla izstāde "Koks un metāls"

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!