Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Šanhajā sākti Latvijas paviljona būvniecības darbi izstādei "World Expo"

15.01.2010

Ķīnā, Šanhajā, uzsākti Latvijas paviljona būvniecības darbi starptautiskajai izstādei "World Expo 2010", informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Vineta Vilistere-Lāce.

SIA "Aerodium", ar ko LIAA ir noslēgusi līgumu par Latvijas paviljona un vertikālā vēja tuneļa būvniecību un uzturēšanu, veic nepieciešamās aktivitātes, lai paviljons tiktu nodots līdz izstādes organizatoru noteiktajam termiņam - 24.aprīlim.

"Aerodium" valdes loceklis un līdzīpašnieks Ivars Beitāns plašāku informāciju par projekta virzību solīja sniegt nākamnedēļ, 21.janvārī, organizētajā preses konferencē.

Savukārt nākamās nedēļas valdības sēdei iesniegtie dokumenti liecina, ka ir rasts risinājums līguma izpildes garantijai, kuru "Aerodium" sākotnēji nebija izdevies nodrošināt, jo uzņēmums saņēma atteikumus no visiem apdrošinātājiem, kas savukārt radīja draudus Latvijas dalībai izstādē "World Expo 2010".

Kā norādīts Ekonomikas ministrijas sagatavotajos dokumentos, apdrošinātāji garantijas sniegšanu atteica, jo līguma nosacījumi tiem šķita nepieņemami gan saistībā ar "Aerodium" izvirzītajām augstajām prasībām, gan līguma būtības dēļ, kas paredz, ka LIAA pilnībā apdrošinās un līguma riskus 100% apmērā pārliek uz "Aerodium", tā saistītajiem uzņēmumiem, līdzīpašniekiem un apdrošinātāju.

Līguma izpildes garantija paredz izmaksāt LIAA kompensāciju gadījumos, ja "Aerodium" atsakās no līguma saistību izpildes vai "Aerodium" rīcības dēļ līgumā paredzētajos gadījumos LIAA izbeidz līgumu pirms termiņa. Savukārt izmaksājamās kompensācijas apmērs nevar būt mazāks kā "Aerodium" izmaksātā summa.

Notiekot sarunām starp apdrošināšanas brokeriem, LIAA, Ekonomikas ministriju, Latvijas Garantiju aģentūru (LGA) un "Aerodium", LGA ierosināja dalīt riskus, piedāvājot "Aerodium" vērsties bankā, lai saņemtu bankas garantiju 20% apmērā no līguma summas (līguma summa ir 2,55 miljoni latu) jeb par 500 000 latu.

Tāpat tika panākta vienošanās par līguma grozījumiem, kas paredz avansa izmaksu bankas izsniegtās garantijas apmērā - 20% no līguma summas, kā arī gadījumos, ja "Aerodium" iesniedz LIAA kādas citas garantijas.

Pārējo līguma summu 60% apmērā paredzēts izmaksāt pēc Latvijas paviljona nodošanas - līdz izstādes sākumam, savukārt atlikušos 20% no līguma summas paredzēts izmaksāt proporcionāli sešos mēnešos izstādes laikā.

Pašlaik "DnB Nord banka", LGA un LIAA saskaņo nepieciešamos dokumentus, un pēc to parakstīšanas banka izsniegs "Aerodium" bankas garantiju 500 000 latu apmērā. To iesniedzot LIAA, būs iespējams veikt avansa maksājumu 500 000 latu apmērā.

Joprojām norit darbs pie finansējuma piesaistes no projekta līdzfinansētājiem - VAS "Latvijas Dzelzceļš", Ventspils un Rīgas brīvostām.

"Latvijas Dzelzceļš" ir veicis pirmo maksājumu LIAA 500 000 latu apmērā. Līgums ar Ventspils brīvostu atrodas saskaņošanas procesā, bet Rīgas brīvosta vēl nav pieņēmusi pozitīvu lēmumu par finansējuma piešķiršanu. Saskaņā ar Ostu padomes sēdē nolemto Ekonomikas ministrija ir vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā ar lūgumu sniegt viedokli par Rīgas brīvostas finansējuma piešķiršanas likumību un atbilstību "Likuma par ostām" 12.panta normām.

"Likuma par ostām" 12.panta otrajā daļā noteikts, ka ostas pārvaldes rīcībā esošos finanšu līdzekļus var izmantot tikai ostas un tās infrastruktūras apsaimniekošanai un attīstīšanai.

Ekonomikas ministrija ir izveidojusi vadības grupu Latvijas dalībai izstādē "World Expo 2010". Saskaņā ar vadības grupas nolemto ir izveidota ekspertu darba grupa kultūras programmas izstrādei sekmīgai Latvijas valsts tēla prezentācijai izstādē.

Ekspertu darba grupas sanāksmē un vadības grupas sēdē šā gada 22.decembrī tika akceptēts "Aerodium" piedāvātais Latvijas paviljona reklāmas un sabiedrisko attiecību kampaņas plāns, digitālās komunikācijas koncepcija, vienlaicīgi uzdodot "Aerodium" sadarboties ar projekta finansētājiem un ar katru saskaņot tā reklamēšanas veidus, auditorijai sniedzamās ziņas, lai maksimizētu to ieguvumus.

Ņemot vērā informāciju no Valsts prezidenta kancelejas, nolemts Latvijas nacionālo dienu "World Expo 2010" organizēt 21.oktobrī, tās programmu orientējot uz biznesa iespēju reklamēšanu.

"World Expo 2010" norisināsies Šanhajā no 2010.gada 1.maija līdz 31.oktobrim. "World Expo" ir pasaulē nozīmīgākā starptautiskā izstāde, kas galvenokārt vērsta uz valstu tēla veidošanu un popularizēšanu. Saskaņā ar noslēgtā Latvijas dalības līguma un "World Expo 2010" nosacījumiem Latvijas paviljonam izstādē jābūt pilnībā pabeigtam līdz 2010.gada februāra beigām.

Komentārs par rakstu: Šanhajā sākti Latvijas paviljona būvniecības darbi izstādei "World Expo"

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!