Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brauciens Mežmalu kamanās

10.01.2010

Viena no sniega burvībām ir gādāt par prieku - vai tas tiks bērnam, kurš satuntuļots sēž ragavās, vai tētim, kas iejuties kamanu vilcēja lomā laiž slaidā solī pa sniegpārslām klāto ceļu, vai dažāda lieluma un vecuma slēpotājiem un - kāpēc gan nē - arī kucēnam, cenšoties uzlekt augstāk, lai izdotos noķert pasviesto sniega bumbu. Sniega prieks ir nosnigt visiem par prieku!

Viena no sniega burvībām ir gādāt par prieku - vai tas tiks bērnam, kurš satuntuļots sēž ragavās, vai tētim, kas iejuties kamanu vilcēja lomā laiž slaidā solī pa sniegpārslām klāto ceļu, vai dažāda lieluma un vecuma slēpotājiem un - kāpēc gan nē - arī kucēnam, cenšoties uzlekt augstāk, lai izdotos noķert pasviesto sniega bumbu. Sniega prieks ir nosnigt visiem par prieku!

 

Ziemas priekus dažādojot, SIA "A.A.Mežmalas", kas pirms divām vasarām izveidoja zīmolu www.mežmalaslaivas.lv , tad www.mežmalasvikings.lv , un sāka nodarboties ar ūdenstūrismu, šoziem ikvienu interesentu aicina izmēģināt jaunu piedāvājumu atpūsties - braucienu ar kamanām. Tās ir īpašas kamanas, ar savu stāstu, un atrast tās var pie maizes ceptuves "Liepkalni", Daugavas krastā pirms Pļaviņām.

 

Kamanu radīšanas stāsts

Iepriekšējā gada laikā SIA "A. A. Mežmalas" ūdenstūrisma jomā Latvijā ir ieņēmusi stabilu vietu pirmajā četriniekā. Lielākais projekts, kas saistīts ar ūdenstūrismu, bija vikingu laivas "Lāčplēsis" uzbūvēšana, kura pa Daugavu vasaras beigās pārvadāja tūristus. Ekskursijas bija ar skaistām emocijām, burvīgām dabas ainavām un latviska patriotisma pilnas. Turklāt trīs mēnešu laikā šie braucieni jau bija iemantojuši lielu atsaucību un rudens pusē svinīgi tika sveikts tūkstošais kuģotājs - kādas dzimšanas dienas kompānijas viesis.

 

Tāpēc tik skumīgs šķita brīdis, kad, gaidot ziemas salu, "Lāčplēsi" izcēla no ūdens un nogādāja zem jumta drošai pārziemošanai. Un, lai gan Latvijas apceļošanai ierasti par vispiemērotāko tiek uzskatīta vasara, SIA "A.A.Mežmalas" valdes loceklim Oskaram Petrovam un ideju ģeneratoram Arvīdam Apfelbaumam radās doma par tūrisma iespējām balti nosnigušās ziemas dienās. Ja kādreiz gar Daugavas skaistajiem krastiem puiši meitenes vizināja slieču ragavās, kuras vilka bērītis, tad šim gadsimtam piemērotāks vilcējs šķita sniega motocikls. Tā soli pa solim izkristalizējās doma par latviskiem rakstiem klātām kamanām, kurās iejūgtu izturīgu sniega motociklu - vilcēju.Sešvietīgo kamanu dizainu izveidoja firma "Grafs". Arī šos rakstus caurvij Lielvārdes jostas motīvs - liecība Daugavas senajam krastam, kā kultūras mantojuma glabātājam.

 

Pārbraucienam ar sniega kamanām piemīt īpaša burvība. Tie, kuri to jau paspējuši izbaudīt, pilnā balsī var apliecināt, ka pavisam citu, pirmatnēju nokrāsu iegūst gan kupenas, gan apsnigušie koki, gan sniegpārslās virpuļojošs vējš. čpašo sajūtu papildina arī nelielie nobraucieni no uzkalniņiem vai takas ievīšanās mežā.

 

Uzņēmuma vadītāju skatījumā dažādās tūrisma iespējas attīsta ne tikai reģiona tūrisma nozari, bet arī veicina tā sakārtotību un vispārējo attīstību. Blakus maizes ceptuvei "Liepkalni" atrodas burvīgs stikla namiņš, kur ziemas sezonas tūristi varēs ne tikai sasildīties vai sagatavoties sniegainajam braucienam kamanās aiz sniega motocikla - firmas gādātajās trušādas ausainēs, pēc latviešu segu rakstiem austos pončo un aitādas dūraiņos, bet ar laiku, attīstot arī pārējās ieceres, iegādāties suvenīrus, pārlapot interesantākās ceļojumu grāmatas un iedzert karstu dzērienu.

 

Pieteikšanās braucieniem

 

Savlaicīgu rezervāciju braucieniem ar Mežmalu kamanām var veikt mājas lapā www.mezmalasvikings, aizpildot pieteikuma lapu, kur norāda vēlamo datumu, laiku un braucēju skaitu. Pirmdiena un otrdiena būs brīvdienas. Vienas biļete cena ir tikai 3 lati, bet pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas. Brauciena ilgums 30 minūtes.

 

Ja gadās braukt pa Rīga - Daugavpils šoseju, 116  kilometrā noteikti piestājiet: varbūt pie maizes ceptuves "Liepkalni" būs piestājušas rakstītas kamanas un jums vēl tiks brīva vieta!

Informācija un rezervācija mājas lapā www.mezmalasvikings.lv vai pa tālruni 26161131.

SIA "AA Mežmalas" administrācija

Komentārs par rakstu: Brauciens Mežmalu kamanās

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!