Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pavasara ziedi Nacionālajā Botāniskajā dārzā

02.05.2011

Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī zied cīrulīšu (Corydalis) ekspozīcija. Tās ir vienas no pirmajām pavasara puķēm, kas izceļas ar lielu formu un krāsu daudzveidību: blīvguma cīrulīša (C. solida) šķirņu un hibrīdu krāsu gamma ir no sniegbaltas līdz sārtai, intensīvi sarkanai un zilai. Vīkallapu cīrulītim (C. bracteata) ir dzelteni ziedi. Šie cīrulīši ir viegli audzējami, augsnes ziņā mazprasīgi, tādēļ izcili piemēroti zālienu izdaiļošanai agrā pavasarī.

Cīrulīši labi aug mazāk intensīvi koptos zālienos zem lapu kokiem, zied, kad zāliens tikko sāk ataugt, bet beidz veģetācijas periodu jau reizē ar nepieciešamību uzsākt zāliena pļauju. Nacionālā botāniskā dārza kolekcijā ir arī retās cīrulīšu sugas, kuras Latvijā aizsargājamās ar likumu: dobais cīrulītis (Corydalis cava) un vidējais cīrulītis (Corydalis intermedia). Šīs sugas tiek saglabātas ne tikai dobēs, bet arī mēģenēs - sterilajās kultūrās.

Botāniskā dārza apmeklētāji var vērot arī citu pavasara sīpolaugu ziedēšanu - zilsniedzītes (Scilla), pušķīnijas (Puschkinia), sniedzītes (Chionodoxa), muskares (Muscari), agrīnās tulpju un hiacinšu šķirnes. Dekoratīvo skujeņu ekspozīciju rotā ēriku (Erica) baltie, rožainie un violetie ziedi. Apstādījumos uzziedējušas forsītijas (Forsythia) un ziemeļu magnolija (Magnolia kobus).

14. maijā Botāniskajā dārzā notiks šī gada otrais Pavasara stādu gadatirgus.

Ludmila Višņevska

Komentārs par rakstu: Pavasara ziedi Nacionālajā Botāniskajā dārzā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!