Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Gaisa tilts un Rīgas zudušās vērtības

30.03.2011

9. aprīlī „Jauni Rakursi” dodas pastaigā kopā ar privātvēsturnieku Voldemāru Eihenbaumu pirmā viadukta Rīgā apkārtnē: tur kādreiz dunēja motori un notika ražošana, tagad – šīs vietas ir mēmas: VEF, Pirvics, Feniks, Ērenpreiss...


Aģentūra „Jauni Rakursi” 9. aprīlī aicina uz ekskursiju Gaisa tilta – pirmā viadukta Rīgā – apkārtnē, kur būs saruna ne tikai par pašu tiltu, bet arī tādiem teju vai katram latvietim nozīmīgiem un nostalģiju līdzi nesošiem vārdiem kā VEF un Ērenpreiss. Ekskursijas gids būs visnotaļ kompetentais privātvēsturnieks Voldemārs Eihenbaums, kura zināšanu krātuvēs ir arī tāda informācija, ko pagaidām nevar atrast publicētos materiālos. Divu stundu pastaigā ar privātvēsturnieku tiks izzināta šīs vietas un apkārtnes vēsture, tiks skatīts tas, kas tagad redzams, un tiks pētītas detaļas, kuras tik bieži pasaka priekšā veselus notikumus, ja tikai mākam tās ieraudzīt.

 

 

Te ir, tautas valodā sauktais, Gaisa tilts, kurš atklāts 1906. gadā toreizējās Aleksandra vārtu stacijas rajonā. Tur kādreiz bija arī paši Aleksandra vārti, taču tie traucēja tilta būvniecībai – kas bija šie vārti un kur tie palika? Līdzās Aleksandra vārtiem - arī Aleksandra parks, tramvaju depo, Klijānu iela, Krimuldas iela, turpat arī Bērzaines Birckenhof un Viers Wiershof muižu ceļš... Kādas tagad ir slavenās VEF fabrikas, Pirvica mašīnbūves rūpnīcas, Akumulatoru rūpnīcas un Feniks vagonu būves rūpnīcas ēkas? Kas bija 8. marta fabrika? Un kas tagad mājo slavenajā Gustava Ērenpreisa lolojumā - velosipēdu fabrikā, kas reiz bija vadošā Baltijā? Kas ar to visu notika un kāpēc?

 


Sākoties pavarasarim „Jauni Rakursi” atsāk dažādu ielu izpēti kopā ar privātvēsturnieku Voldemāru Eihenbaumu, kas ir arī televīzijas raidījuma „Ielas garumā” pieaicinātais vēsturnieks. Šajā pavasarī jau kopīgi pētījām Grīziņkalna apkārtni un vēl dosimies gan izzinošās pastaigās pa Tērbatas ielu, Slokas ielu, Mūrnieku un Lienes ielu, Daugavpils ielu, Sabiles, Klanciema un citām ielām. Aicinām pieteikties savlaicīgi zvanot uz 29257464 vai rakstot uz info@jaunirakursi.lv.

 

Paplidus informāciju iegūt un jaunākos ekskursiju datumus uzzināt var sekojot līdzi „Jauni Rakursi” mājas lapā www.jaunirakursi.lv.

 

Kontaktinformācija:
Kristīne Fedotova
„Jauni Rakursi” projektu vadītāja
Tel: 29257464, 25434495
E-pasts: info@jaunirakursi.lv
Mājas lapa: www.jaunirakursi.lv

Komentārs par rakstu: Gaisa tilts un Rīgas zudušās vērtības

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!