Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Brīvdabas muzejs ielūdz uz Lielās dienas svinībām

23.03.2011

Svētdien, 27. martā folkloristi Iveta un Vidvuds Medeņi un folkloras kopa „Rija” ielūdz uz pavasara sākuma svinībām Brīvdabas muzejā. Brīvdabas muzejā ir iespēja atgriezties pie senajām latviešu svētku tradīcijām un svinēt Lielo dienu. Tas ir laiks, kad diena kļūst garāka par nakti - iestājas pavasaris. Šogad tas notika 21.martā. Muzejā šo dienu atzīmēsim kā pavasara sākumu svētdien, 27. martā.

Svinības notiks no plkst.12.00-16.00 muzeja Gadatirgus laukumā. Svinību pirmajā daļā ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām iepazīstinās Iveta un Vidvuds Medeņi. Apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus, dzīparus šūpoļu dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai.

 

Otrajā daļā kopā ar folkloras kopu „Rija” būs iespēja ne tikai dziedāt, dejot un iet rotaļās, bet piedalīties svētku rotājumu veidošanā, papīra olu krāsošanā, šūpoties šūpolēs, vizināties jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, pārbaudīt savu atjautību mīklu minēšanā, spēlēt senās koka spēles kopā ar Aldoni Baldiņu, apskatīt Intas Lūses veidotās zaķu, kumeļu un pūķu olas.

 

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs apmeklētajiem atvērts katru dienu no plkst.10.00- 17.00. Ieejas cena muzejā ziemas sezonā (01.11-30.04) : 1 LVL pieaugušajiem, 0.75 LVL studentiem, 0.50 LVL skolēniem un pensionāriem. Ekspozīcijas ēkas ziemas sezonā tiek atvērtas pēc pieprasījuma, ēku atvēršanas maksa – 5 LVL pieaugušajiem, 3 LVL skolēnu un pensionāru grupām.

 

Informāciju sagatavoja Kristīne Dzedule

Komentārs par rakstu: Brīvdabas muzejs ielūdz uz Lielās dienas svinībām

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!